Zagłębie bliżej utrzymania

dodał: maaarcin  |  źródło:  |  02.04.2012 20:23
Zagłębie Lubin zrobiło kolejny krok w kierunku utrzymania się w Ekstraklasie. Podopieczni Pavla Hapala w poniedziałek pokonali 2:1 na własnym stadionie Jagiellonię Białystok. Bohaterem spotkania okazał się Szymon Pawłowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Goście przystępowali do tego spotkania poważnie osłabieni. W wyjściowym składzie drużyny prowadzonej przez Tomasza Hajto zabrakło nominalnego napastnika. Mimo tego, Jagiellonia rozpoczęła spotkanie bardzo odważnie. Z dystansu strzelać próbowali Burkhardt i Makuszewski, ale piłka mijała bramkę Zagłębia.

Tymczasem w dziewiątej minucie na prowadzenie wyszli Miedziowi. Po zagraniu z głębi pola, do piłki dopadł Pawłowski, świetnie ograł obrońcę, a następnie mając przed sobą praktycznie tylko Sandomierskiego, pewnie trafił do siatki.

W kolejnych minutach inicjatywa należała do drużyny gości, ale niewiele z tego wynikało. Praktycznie bezrobotny był bramkarz Zagłębia. Drużyna Pavla Hapala wyczekiwała natomiast na okazję do kontrataku. Po jednym z nich powinni podwyższyć prowadzenie na 2:0. Najpierw okazji sam na sam nie wykorzystał Sernas, a chwilę później w bardzo dobrej sytuacji piłkę obok słupka posłał Lira.

Tuż przed przerwą Jagiellonia mogła pokusić się o zdobycie wyrównującego gola. Dużo miejsca do oddania strzału miał Kupisz, ale uderzył zbyt słabo, aby sprawić problemy Ptakowi.

Od początku drugiej połowy na boisku w zespole Jagiellonii pojawił się Rasiak, ale nie wpłynęło to pozytywnie na grę drużyny. W pierwszych minutach zdecydowanie lepiej radzili sobie gospodarze. W 50. minucie po płaskim dośrodkowaniu Costy z lewej strony boiska, do piłki doszedł Sernas, ale jego strzał wybronił Sandomierski.

Bramkarz Jagiellonii skapitulował jednak cztery minuty później. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Pawłowski, który tym razem popisał się mocnym uderzeniem zza pola karnego. W 57. minucie Zagłębie było bliskie zdobycia trzeciego gola, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, tuż nad bramką główkował Costa.

Jagiellonia nie zamierzała jednak rezygnować i starała się atakować. Z minuty na minutę coraz więcej pracy miał Ptak, który musiał bronić strzały Burkhardta, Kupisza, Rasiaka i Cetkovicia. Pod drugą bramką również było ciekawie. Hattricka mógł skompletować Pawłowski, ale jego strzał wybronił Sandomierski.

W 72. minucie goście odzyskali nadzieję na uzyskanie korzystnego wyniku. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, kontaktowego gola strzałem głową zdobył Porębski. Trzy minuty później bliski doprowadzenia do wyrównania był Makuszewski, który ładnie strzelał głową, ale świetną interwencją popisał się Ptak.

Goście ambitnie walczyli do końca spotkania, ale nie udało im się po raz drugi zaskoczyć defensywy rywali. Tym samym trzy punkty trafiły na konto Zagłębia, które tym samym zrobiło kolejny krok w kierunku utrzymania.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)
1:0 Pawłowski 9'
2:0 Pawłowski 54'
2:1 Porębski 72'