REKLAMA
REKLAMA

Gancarczyk wraca do zdrowia

dodał: maaarcin  |  źródło: ASInfo  |  19.02.2014 17:07
W środę mija dokładnie tydzień od dwóch operacji, które przeszedł obrońca Górnika, Seweryn Gancarczyk. Obrońca krótko opowiedział o swoim stanie zdrowia na łamach oficjalnej strony internetowej zabrzańskiego klubu. - O bieganiu czy dźwiganiu ciężkich rzeczy nie ma na razie jednak mowy. Dopiero w trzy tygodnie po operacjach rozpocznę rehabilitację - wyznał.

Seweryn Gancarczyk przygotowywał się już do rundy wiosennej wspólnie z zespołem na zgrupowaniu w Zakopanem. Tuż przed wyjazdem na drugi obóz, do Turcji na treningu z piłką poczuł jednak ból. Został w Polsce i w Poznaniu przeszedł dodatkowe badania. Wydawało się, że rehabilitacja i ćwiczenia manualne pomogą. Niestety, tak się nie stało i w minioną środę zawodnik przeszedł w Poznaniu dwie operacje.

Pierwszy zabieg polegał na wszczepieniu specjalnych siatek z tworzywa sztucznego, co związane było z przepukliną sportową. Badania wykazały również entezopatię mięśnia przywodziciela, czyli bolesne zmiany chorobowe przyczepów ścięgnistych mięśni do kośćca. Konieczny był więc również zabieg nacięcia i naciągnięcia mięśnia.

- Obyło się bez żadnych komplikacji. Jestem już w domu w Poznaniu, ale cały tydzień spędziłem praktycznie leżąc. W drugim tygodniu będę mógł zacząć powoli chodzić. O bieganiu czy dźwiganiu ciężkich rzeczy nie ma na razie jednak mowy. Dopiero w trzy tygodnie po operacjach rozpocznę rehabilitację - powiedział Gancarczyk.

Jazda samochodem również nie jest wskazana dla zawodnika, więc Gancarczyk raczej nie pojawi się przy Roosevelta w najbliższą sobotę. - Podobnie, jak mecz z Zagłębiem, spotkanie z Legią zobaczę więc w telewizji. Myślę, że zespół zaprezentuje się dużo lepiej, aniżeli w Lubinie - podkreślił.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco