Górale wyrywają zwycięstwo Piastowi

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  31.05.2014 22:29
Rezultatem 2:2 zakończyło się spotkanie Piasta Gliwice z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Co prawda gospodarze do przerwy prowadzili dwoma golami. Jednak po zmianie stron niezła postawa podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego dała efekt w postaci zdobyczy dwóch bramek i oba zespoły musiały zadowolić się remisem.

Konkurs: Zostań 12. zawodnikiem! Wygraj karnet na mecze Piasta Gliwice w sezonie 2014/2015! >>

Spotkanie pomiędzy Piastem Gliwice a Podbeskidziem Bielsko-Biała odbywało się pod znakiem rywalizacji dwóch zespołów, które w rundzie finałowej solidnie punktowały. W związku z tym obie drużyny uratowały ligowy byt. Niemniej po ostatnim meczu ligowym żadna z ekip nie chciała schodzić z placu gry na tarczy, więc zapowiadały się niezwykłe emocje.

Na gola kibice Piastunek nie musieli długo czekać, bo już w ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Wojciech Kędziora, który wykorzystał podanie od Matrasa i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki rywali. Było to piąte trafienie w tym sezonie dla byłego zawodnika Zagłębia Lubin.

Jeszcze w pierwszym kwadransie gry gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Dokładnie w 15. minucie do protokołu meczowego w rubryce zdobywcy bramek zapisał się Ruben. Hiszpan w dobrym stylu wykończył podanie od Badii i zaliczył jednocześnie swoje czternaste trafienie w trwającej kampanii, będąc jednocześnie najskuteczniejszym strzelcem w drużynie.

Goście z Beskidów gola kontaktowego strzelili dopiero po zmianie stron. Zrobili to jednak w stylu, którym zespół z Bielska-Białej jest znany. Po dalekim wyrzucie piłki z autu uderzeniem z woleja wyróżnił się Telichowski i tablica wynikowa wskazywała wynik 2:1.

Gdy wydawało się, że więcej bramek w Gliwicach już nie padnie, to gola wyrównującego po wielkim zamieszaniu w doliczonym czasie gry strzelił Górkiewicz. Po stałym fragmencie gry urodzony w Wadowicach obrońca zachował zimną krew i z bliskiej odległości zaliczył swoje premierowe trafienie w lidze. To nie był jednak koniec emocji, gdyż po faulu Szeligi na Malinowskim rozjemca spotkania podyktował rzut karny dla gości. Okazji jednak nie wykorzystał Sokołowski, gdyż świetną interwencją popisał się Trela i mecz zakończył się podziałem punktów.

Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0)
1:0 Kędziora 8'