Pierwszoligowy raport: sobota

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  04.10.2014 19:27
Kolejne porażki Arki Gdynia i Widzewa Łódź, niesamowite emocje i dramaturgia w Jaworznie, bezbramkowy remis w meczu drużyn z czołówki, remis w Katowicach i zwycięstwo beniaminka z Siedlec. Tak w skrócie można podsumować sobotnią rywalizację na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy.

Sobotnie zmagania na zapleczu Ekstraklasy rozpoczęły się w Grudziądzu, gdzie w spotkaniu drugiej Olimpii z czwartym Stomilem Olsztyn kibice nie zobaczyli żadnej bramki.

Sporo emocji dostarczyło spotkanie w Jaworznie, gdzie grający w roli gospodarza GKS Tychy szybko objął prowadzenie za sprawą Kowalczyka. W drugiej połowie widzowie mogli obejrzeć cztery bramki – najpierw dublet ustrzelił Surdykowski odwracając losy spotkania. Błyskawicznie odpowiedzieli tyszanie za sprawą Bukowca, a w doliczonym czasie GKS zdobył decydującego gola po samobójczym trafieniu Wróbla.

Kolejne mecze rozpoczęły się o godzinie 16:00. W Katowicach w 19. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu najskuteczniejszego snajpera I ligi – Goncerza. Siedem minut później końcowy wynik ustalił obrońca przyjezdnych, Ilków-Gołąb. W Łodzi piątą porażkę w sezonie ponieśli pogrążeni w kryzysie widzewiacy. Decydujące o trzech punktach dla Wisły Płock trafienie, na kwadrans przed końcem meczu uzyskał po stałym fragmencie gry Rodić.

Długo bezbramkowy remis utrzymywał się w Nowym Sączu, gdzie miejscowa Sandecja chciała zrehabilitować się za druzgocącą klęske w meczu z Bytovią przed tygodniem (1:6). Wydawało się, że Sandecja w takiej sytuacji nie mogła dostać lepszego przeciwnika, niż ostatnia w tabeli Pogoń Siedlce. Niespodziewanie to jednak beniaminek objął prowadzenie w 82. minucie po bramce Demianiuka. Pogoń prowadzenia już nie oddała i odniosła drugie zwycięstwo w sezonie, po raz pierwszy na wyjeździe.

W ostatnim sobotnim meczu zawodząca od początku sezonu Arka Gdynia, chciała podtrzymać pozytywny trend zapoczątkowany przed tygodniem w Płocku (zwycięstwo 1:0). Już w 18. minucie arkowcy stracili jednak bramkę, gola dla gości z Suwałk zdobył Kopczyński. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu. Arka poniosła już piątą porażkę w sezonie.

Olimpia Grudziądz – Stomil Olsztyn 0:0