Pierwszoligowy raport: sobota

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.11.2014 20:35
Drużyny z czołówki nie zamierzają ułatwiać zadania Termalice, dzisiaj zarówno Wisła Płock, jak i Zagłębie Lubin dopisały do swojego konta trzy punkty, i przynajmniej do niedzielnego, wczesnego popołudnia mają na koncie tyle samo punktów co lider z Niecieczy. Niesamowite rzeczy działy się w Tychach, gdzie kibice zobaczyli dziewięć bramek, pierwszy punkt od dwóch miesięcy zdobył Widzew.

Sobotnie zmagania rozpoczęły się w samo południe na samej północy – w Świnoujściu Flota podejmowała Zagłębie Lubin. Wszystko co najważniejsze, wydarzyło się w pierwszej połowie. Goście objęli prowadzenie w 12. minucie, kiedy to silnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Woźniak. Dziesięć minut później było już 0:2. Tosik popisał się "centrostrzałem", który wpadł za kołnierz zdezorientowanego bramkarza Floty. Gospodarze stratę zmniejszyli po uderzeniu Olszara z narożnika pola karnego, na siedem minut przed końcem pierwszej połowy. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Miedziowi zrównali się punktami ze Słonikami.

Niecodzienne spotkanie i grad bramek mieli okazję obserwować kibice, którzy wybrali się dziś do Jaworzna na mecz GKS Tychy z Sandecją. Pierwsza połowa nie zapowiadała kanonady, jedyna bramka Armanda Ella Kena padła dwie minuty przed końcowym gwizdkiem. Drugą połowę goście rozpoczęli tak, jak zakończyli pierwszą – od zdobycia bramki. Tym razem drogę do siatki znalazł Traore. Nikt nie był w stanie przewidzieć tego, co wydarzyło się w ostatnich 30 minutach. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Wodecki, ale później w przeciągu 20 minut goście zdobyli cztery bramki! W 86. minucie bramkę na 2:6 zaliczył jeszcze Biskup, ale to nowosądeczanie zakończyli strzelanie w 89. minucie trafieniem Armana Ella Kena.

Również o 13 rozpoczęły się derby północnego wschodu, w których Stomil gościł Wigry Suwałki. Goście z Podlasia szybko objęli prowadzenie, w piątej minucie zza pola karnego do bramki trafił Mackiewicz. Olsztynianie z odpowiedzią czekali tylko siedem minut, po tym jak Kowal pokonał Salika w sytuacji jeden na jednego. Wigry powinny wrócić na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy – Berezowskyj sfaulował rywala w polu karnym, za co ujrzał czerwoną kartkę, a piłkarze z Suwalszczyzny otrzymali rzut karny, którego jednak nie potrafili wykorzystać. W 53. minucie gościom udało się jednak drugi raz pokonać Skibę, ponownie z dystansu tym razem trafił Bogusz. Zaledwie po minucie gospodarze wyrównali, pokazując gościom jak powinno się egzekwować rzuty karne. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie i olsztynianie zremisowali już dziewiąty mecz w tym sezonie.

Pierwszy punkt od dwóch miesięcy zanotowali piłkarze Widzewa Łódź. W meczu, który był jednocześnie pożegnaniem stadionu przy al. Piłsudskiego, widzewiacy zremisowali z GKS Katowice 1:1. Jednak to goście wyszli na prowadzenie w 24. minucie, kiedy to płaskim strzałem w długi róg Krakowiaka pokonał Duda. Łodzianie odpowiedzieli w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, po tym jak z podania Batrovicia skorzystał Warchoł.

Wygrało Zagłębie, wygrać musiała Wisła Płock. Nafciarze wywiązali się z zadania i ograli skromnie beniaminka z Bytowa 2:1. W 13. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Janu, ale po niespełna kwadransie, po bramce Bajicia, na tablicy znów widniał wynik remisowy. Trzy oczka płocczanom zapewnił niezawodny w ostatnich tygodniach Hiszpański. Wiślacy zrównali się punktami z Zagłębiem i Termaliką. Natomiast podopieczni trenera Janasa spadli na miejsce barażowe.

Czwarte już zwycięstwo z rzędu zanotowali dzisiaj piłkarze Arki Gdynia. Podopieczni trenera Nicińskiego dzięki zwycięstwu nad Dolcanem awansowali na siódme miejsce w lidze, a jeszcze niedawno znajdowali się w okolicach strefy spadkowej! Emocje w Gdyni zaczęły się po zmianie stron – najpierw w 56. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Łuszkiewicz, ale już po niecałych dziesięciu minutach do wyrównania doprowadził Wardziński. Zaledwie minutę przed końcem regulaminowego czasu gry decydującą bramkę zdobył Łukasiewicz. Dla zawodników z podwarszawskich Ząbek był to czwarty, kolejny mecz bez zwycięstwa w lidze.

Flota Świnoujście – Zagłębie Lubin 1:2 (1:2)
0:1 Woźniak 12'