Sampa dzieli się punktami z Udinese

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  21.12.2014 16:57
Sampdoria Genua mimo że pierwsza zdobyła bramkę, to nie zainkasowała w meczu z Udinese kompletu punktów. Mało tego, musiała nawet powalczyć, aby zyskać oczko. Punkt zapewnił gospodarzom gol strzelony przez Gabbiadiniego, który prawdopodobnie zdobytą bramką pożegnał się z kibicami Sampdorii i od stycznia będzie występował w Napoli.

Niepokonana od sześciu ligowych meczów w lidze Sampdoria Genua miała duże szanse na przedłużenie swojej dobrej passy. Jednym z powodów, przez który było to realne założenie, był brak w zespole ze Stadio Friuli Antonio Di Natale. W drużynie gospodarzy natomiast o gole miał się postarać Gabbiadini, który prawdopodobnie lada moment trafi do Napoli.

Pierwszy gol meczu padł w 15. minucie. Na listę strzelców wpisał się Okaka, który otrzymał podanie od Palombo i mocnym uderzeniem z lewej nogi nie dał żadnych szans Karnezisowi. Jednocześnie Sampdoria objęła jednobramkowe prowadzenie. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo piętnaście minut później do wyrównania doprowadził Geijo, który ładną podcinką pokonał bramkarza rywali.

Na jednym trafieniu przyjezdni nie poprzestali i jeszcze w pierwszej połowie strzelili drugiego gola. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Danilo, który głową wpakował futbolówkę do siatki, odwracając o 180 stopni losy boiskowej rywalizacji. Dodajmy, że dla Brazylijczyka był to drugi gol w sezonie.

W 60. minucie kibice Blucerchiati mieli powody, aby żywiej zareagować. Powód? Bramkę zdobył Manolo Gabbiadini, który mocnym strzałem głową zaliczył swoje siódme trafianie w trwającej kampanii. Co prawda obok napastnika, na którego chrapkę ma Napoli, stał Pasquale, ale nie potrafił nic zrobić, aby zapobiec utracie bramki i tablica wynikowa wskazywała wynik 2:2.

Do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie i oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów. Dzięki temu drużyna z Ligurii ma 27 oczek. Z kolei Udinese ma na swoim koncie 22 punkty, które dają Zebrette miejsce w pierwszej dziesiątce. Drużyna Pawła Wszołka, który nie znalazł się z powodu kontuzji nawet na ławce, zakończyła rok na 4. pozycji.

Sampdoria Genua - Udinese Calcio 2:2 (1:2)