Pierwszoligowy raport: sobota

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  11.04.2015 21:27
Ogromną sensację sprawili w Byczynie piłkarze Widzewa Łódź, którzy skazywani na porażkę w meczu z Termalicą zgarnęli komplet punktów. Punkty straciło również Zagłębie Lubin, które zremisowało bezbramkowo z Chrobrym Głogów.

Pierwsze sobotnie spotkanie 25. kolejki I ligi przyniosło najwięcej emocji dzisiejszego dnia. W Jaworznie po arcyciekawym meczu GKS Tychy zremisował z Chojniczanką 3:3. Strzelanie rozpoczęli goście z Chojnic - w 23. minucie strzał Zawistowskiego dobił Mikołajczak. Szczególnie obfity w gole okazał się pierwszy kwadrans drugiej połowy. Najpierw w 53. minucie zza pola karnego wyrównał Mączyński, cztery minuty później błąd defensywy wykorzystał Mikołajczak wyprowadzając Chojniczankę drugi raz na prowadzenie, z którego goście cieszyli się jednak zaledwie minutę, ponieważ po szybkiej kontrze bramkę na 2:2 zdobył Kowalczyk.

38-latek nie zamierzał jednak na tym poprzestać i w 79. minucie skutecznym uderzeniem z 18 metra pokonał Podleśnego. W kolejnych minutach mecz obfitował w żółte i czerwone kartki, w efekcie czego tyszanie kończyli mecz w dziewiątkę. Najpierw w 85. minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Grzybek, a osiem minut później z tego samego powodu mecz zakończył Omić. Kiedy wydawało się, że mimo wszystko to GKS zdobędzie cenne trzy oczka, celną główką popisał się Siemaszko zapewniając Chojniczance punkt i zachowanie statusu niepokonanej drużyny wiosną.

Do niespodzianki sporego kalibru doszło w Byczynie, gdzie ostatni w tabeli Widzew Łódź pokonał pretendującą do gry w Ekstraklasie Termalikę. Gospodarze objęli prowadzenie dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, kiedy to po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Zgarda. Siedem minut po zmianie stron było już 2:0, a tym razem po prostopadłym podaniu futbolówkę do bramki posłał Rybicki. Przyjezdnych stać było tylko na jedno trafienie - w 83. minucie rzut karny wykorzystał Sołdecki. Słoniki wygrały tylko jedno z pięciu ostatnich spotkań i marzenia o Ekstraklasie zaczynają powoli się oddalać.

Dziewiąty remis w 13 spotkaniu przed własną publicznością ugrał dziś Dolcan Ząbki w spotkaniu z Wigrami Suwałki. W tym niezbyt emocjonującym meczu kibice nie mieli okazji zobaczyć żadnego gola. Identycznym rezultatem zakończyło się spotkanie w Katowicach, gdzie GKS podzielił się punktami z Bytovią. W stolicy Górnego Śląska doszło jednak do kilku emocjonujących sytuacji - najbliżej zdobycia bramki był Buzała, który w 62. minucie ustrzelił poprzeczkę, natomiast w 92. minucie czerwoną kartką ukarany został Jasiński.

Nie tylko w Byczynie zanotowaliśmy nieoczekiwany rezultat. Na zwycięstwo łódzkiego Widzewa prawidłowo zareagowała również walcząca o utrzymanie Pogoń Siedlce, która odniosła pierwsze zwycięstwo od niemal pół roku ogrywając na wyjeździe czwartą Olimpię Grudziądz! Decydującego gola sześć minut przed końcem pierwszej połowy zdobył Serrano, który w sytuacji sam na sam z Wróblem posłał piłkę pod poprzeczkę pozostawiając bramkarza bez szans. W drugiej połowie pomimo kilku bardzo klarownych okazji olimpijczycy nie byli w stanie wyrównać i trzy punkty pojechały do Siedlec.

Aż pięć z ośmiu dzisiejszych spotkań zakończyło się podziałem punktów - tak było też w Legnicy, gdzie miejscowa Miedź zremisowała ze Stomilem 1:1. Olsztynianie objęli prowadzenie kwadrans przed końcem pierwszej połowy, po tym jak z błędu obrony skorzystał Maczułenko. Gospodarze wyrównali jedenaście minut przed końcem spotkania, kiedy to rzut karny wykorzystał Kadu.

Arka Gdynia wciąż niepokonana wiosną - piłkarze z Trójmiasta pokonali dziś w derbach Pomorza Flotę Świnoujście 1:0. Gdynianie przeważali przez całe spotkanie, ale bardzo długo nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Swoich okazji nie wykorzystali Marcus, Nalepa i aż trzykrotnie Abbott. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem gospodarze zdobyli gola w 89. minucie. Po dośrodkowaniu Sobieraja celną główką popisał się Łukasiewicz i zapewnił trzy punkty Arce, która wskoczyła na piątą lokatę.

Po sobotnich meczach najbardziej zadowolona jest Wisła Płock..., która swój mecz rozegra jutro. Po porażce Termaliki, na zakończenie soboty punkty straciło również Zagłębie Lubin. Miedziowi tylko zremisowali bezbramkowo z Chrobrym Głogów i w przypadku jutrzejszego zwycięstwa Nafciarzy, przewaga lubinian stopnieje do jednego punktu.

GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 3:3 (0:1)
0:1 Mikołajczak 23'
1:1 Mączyński 53'
1:2 Mikołajczak 57'
2:2 Kowalczyk 58'
3:2 Kowalczyk 79'
3:3 Siemaszko 90+4'

Widzew Łódź - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (1:0)