Monaco remisuje z wicemistrzem Francji

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Francja.Goal.pl  |  16.10.2015 22:24
Na inaugurację 10. kolejki Ligue 1 zawodnicy AS Monaco podejmowali przed własną publicznością Olympique Lyon. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1. Wynik meczu otworzył Mario Pasalić. Natomiast do wyrównania w ostatnich fragmentach gry doprowadził Rafael.

Dla fanatyków ligi francuskiej potyczka trzeciej drużyny minionego sezonu z wicemistrzem Francji zapowiadała się bardzo ciekawie. Mimo że obie ekipy w ostatnim czasie były dalekie od wybornej dyspozycji, to oczekiwania wobec piątkowego meczy były duże.

Niestety dla obserwujących zawody pierwsza połowa nie zachwyciła. Pierwsza dogodna sytuacja, która mogła zmienić obraz gry, miała miejsce dopiero w 18. minucie. Bliski zdobycia bramki był Thomas Lemar. 19-latek ładnie poradził sobie jednym z rywali, a następnie oddał strzał. Jednak golkiper gości nie dał się pokonać.

Na gola kibice zgromadzeni na Stade Louisa II doczekali się w 39. minucie. Bramkę zdobyli piłkarze mającego przewagę AS Monaco. Na listę strzelców wpisał się Pasalić, który po strzale głową zaliczył swoje premierowe trafienie we francuskiej ekstraklasie. Przypomnijmy, że 20-letni Chorwat trafił do zespołu z Księstwa przed startem sezonu z Elche.

W drugiej połowie widowisko było o wiele ciekawsze. Najpierw już w 56. minucie miała miejsce kontrowersja. Przed szansą na strzelenie gola stanął Fabinho. Brazylijczyk został jednak przewrócony na murawę przez jednego z obrońców OL. Niemniej gwizdek rozjemcy zawodów milczał. Chwilę później podwyższyć prowadzenie próbował z kolei Lacina Traore, ale bez efektu.

Gospodarze dużo atakowali, mieli inicjatywę, ale drugiego gola strzelić nie potrafili. Tymczasem w 65. minucie brutalnym faulem na Rachidzie Ghezzalu wyróżnił się Wallace i sędzia nie miał wątpliwości, że piłkarzowi AS Monaco należy się czerwona kartka. Tym samym zespół z Księstwa kończył spotkanie w zdekompletowanym zestawieniu.

Gra w przewadze jednego zawodnika pomogła gościom w odrobieniu strat. Sześć minut przed końcem podstawowego czasu gry gola na 1:1 Rafael. Brazylijczyk był w odpowiednim momencie, w odpowiednim czasie i niczym rasowy snajper z zimna krwią wykorzystał swoją szansę, mimo że jest defensorem. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

AS Monaco - Olympique Lyon 1:0 (1:0)
1:0 Pasalić 39'
1:1 Rafael 84'