West Ham górą w starciu londyńskich rewelacji

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Anglia.Goal.pl  |  17.10.2015 17:54
Pojedynek Crystal Palace i West Ham United anonsowany był w angielskich mediach jako starcie drużyn, które niespodziewanie wtargnęły do czołówki Premier League. Po 90 minutach walki lepsi okazali się podopieczni Slavena Bilica, triumfując 3:1. Od 44. minuty gospodarze musieli radzić sobie bez Dwighta Gayle'a, który obejrzał czerwoną kartkę. Dla West Ham to już szósty mecz bez porażki z rzędu!

W pierwszych minutach dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale to przyjezdni otworzyli wynik konfrontacji w 23. minucie. Victor Moses obsłużył Carla Jenkinsona fantastycznym prostopadłym podaniem, a ten przyjął piłkę i ze spokojem umieścił ją w siatce.

Radość Młotów trwała jednak tylko dwie minuty. W rolę negatywnego bohatera wcielił się tym razem Jenkinson, który faulował we własnym polu karnym Dwighta Gayle’a. Sędzia wskazał za to przewinienie na „wapno”. Do piłki podszedł Yohan Cabaye. Strzał Francuza wyczuł Wayne Hennessey, ale nie zdołał jej skutecznie sparować.

W kolejnych minutach kibice byli świadkami dość nużącego pojedynku. Obie ekipy starały się przejąć inicjatywę, ale ostatecznie walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Na murawie zrobiło się gorąco jeszcze w 44. minucie, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul obejrzał Gayle.

Z upływem czasu Młoty naciskały rywali coraz bardziej, by wykorzystać przewagę liczebną i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wydawało się, że Orły wytrzymają presję, ale w 88. minucie gola dla gości zdobył Manuel Lanzini. Argentyńczyk dobił piłkę z bliskiej odległości po zablokowanej próbie Dimitriego Payeta.

W doliczonym czasie gry Francuz zadał rywalom ostateczny cios. Fantastycznym zagraniem w tempo obsłużył go Lanzini. Były gracz Olympique Marsylia wpadł w pole karne i sprytną podcinką ustalił wynik konfrontacji.

Crystal Palace - West Ham United 1:3 (1:1)
0:1 Jenkinson 22'
1:1 Cabaye 25' (k.)
1:2 Lanzini 88'
1:3 Payet 90+4'