Towarzysko: Młodzieżówka z drugą wygraną z rzędu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Kadra.pl  |  26.03.2016 16:02
Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 21 pokonała na stadionie we Włocławku 3:0 Białoruś. Trafienia dla podopiecznych Marcina Dorny zaliczyli Adam Buksa, Mariusz Stępiński oraz Łukasz Moneta, dla którego było to premierowe trafienie w koszulce z orzełkiem na piersi w drugim występie w reprezentacji młodzieżowej.

Dla Biało-czerwonych potyczka z naszymi wschodnimi sąsiadami była drugim po starciu z Finlandią meczem w 2016 roku. Do swojego spotkania Lipski i spółka przystępowali w dobrych nastrojach, bo ekipę ze Skandynawii pokonali 1:0. Podobny cel był na sobotni mecz z Białorusią.

Od pierwszych fragmentów boiskowej rywalizacji to gospodarze mieli przewagę, która została udokumentowana w 16. minucie. Na listę strzelców wpisał się Buksa, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem z lewej nogi sprzed pola karnego. Bez szans przy strzale piłkarza Lechii Gdańsk był golkiper rywali.

Natomiast w doliczonym czasie pierwszej połowy prowadzenie Biało-czerwonych podwyższył Stępiński, który wykorzystał zagranie Kamila Mazka i z bliskiej odległości zaliczył swoje szóste trafienie w młodzieżowej reprezentacji Polski, zdobywając bramkę do szatni, która wprowadziła dużo spokoju do gry Polaków.

W drugiej połowie mecz nie był już taki ciekawy, na co w dużym stopniu miała wpływ duża rotacja w obu zespołach. Aczkolwiek polski zespół w doliczonym czasie gry za sprawą Monety ustalił wynik boiskowej rywalizacji na 3:0. Pomocnik Ruchu Chorzów popisał się niezłą "podcinką" po podaniu Krzysztofa Piątka.

Kolejne spotkania młodzieżowa reprezentacja Polski zagra dopiero jesienią, gdy zmierzy się między innymi z Niemcami i Ukrainą. Natomiast w przyszłym roku impreza docelowa, którą są młodzieżowe mistrzostwa Europy, które będą rozgrywane w Polsce na stadionach w Bydgoszczy, Tychach, Warszawie, Lublinie, Gdyni, Krakowie i Kielcach.

Polska - Białoruś 3:0 (2:0)