I liga: Rozpędzone Wigry

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  29.08.2016 22:50
Z tygodnia na tydzień coraz wygodniej w fotelu lidera I ligi rozsiadają się piłkarze Wigier Suwałki, którzy po wysokim zwycięstwie nad Stalą Mielec umocnili się na pierwszym miejscu. Drugą porażkę poniosło Podbeskidzie, a czwarty raz w tym sezonie pokonani z boiska schodzili piłkarze Górnika Zabrze.

SOBOTA: SKROMNE ZWYCIĘSTWA OLIMPII I STOMILU

Szósta seria gier na zapleczu Ekstraklasy rozpoczęła się w Grudziądzu, gdzie miejscowa Olimpia pokonała skromnie siedlecką Pogoń. Drugie zwycięstwo w sezonie grudziądzanie zapewnili sobie w 81. minucie, kiedy to bardzo pewnie rzut karny na gola zamienił Kaczmarek. Olimpijczycy z ośmioma punktami na koncie zajmują dziesiątą lokatę, natomiast siedlczanie z czterema oczkami w dorobku są przedostatni.

Jednego gola zobaczyli także kibice zgromadzeni na Stadionie OSiR-u, gdzie Stomil zdobył trzy punkty w starciu z Podbeskidziem. W pierwszej połowie bliscy szczęścia byli bielszczanie, ale po uderzeniu Janoty futbolówka ostemplowała słupek. Olsztynianie komplet punktów zagwarantowali sobie dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to Czarnecki nie dał szans Leszczyńskiemu. Stomil dzięki tej wygranej awansował na siódme miejsce, a Podbeskidzie po drugiej porażce z rzędu jest piąte.

Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)
1:0 Kaczmarek (k.) 81'

Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
1:0 Czarnecki 90+1'

SOBOTA: ŚLĄSKO-ZAGŁĘBIOWSKA WOJNA DLA ZAGŁĘBIA

Drugi z rzędu mecz przeciwko rywalowi z Górnego Śląska rozegrało Zagłębie Sosnowiec, które ograło przed własną publicznością Górnika Zabrze. Jednak to zabrzanie objęli prowadzenie w 68. minucie gry, kiedy to błędy obrońców wykorzystał Igor Angulo. W ostatnim kwadransie rezultat odwrócili jednak sosnowiczanie - najpierw w 75. minucie z podania Pribuli skorzystał Najemski, a pięć minut później jedenastkę wykorzystał Dudek. Zagłębie po sześciu kolejkach pozostają niepokonani i zajmują pozycję wicelidera, natomiast z zabrzanie z czterema już porażkami na koncie lokują się na odległej, 16. pozycji.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 2:1 (0:0)
0:1 Igor Angulo 68'
1:1 Najemski 75'
2:1 Dudek (k.) 80'

SOBOTA: TRIUMFY GKS-U I SANDECJI

Piąty mecz z rzędu bez porażki zaliczyli piłkarze katowickiego GKS-u, którzy pokonali zamykający tabelę Znicz Pruszków, czekający wciąż na pierwsze ligowe zwycięstwo. Katowiczanie sprawę załatwili w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - w 33. minucie dośrodkowanie Czerwińskiego z rzutu rożnego wykorzystał Goncerz, a minutę przed końcem premierowej odsłony, po drugiej asyście Czerwińskiego, trafienie zanotował Foszmańczyk.

W górę tabeli pnie się Sandecja Nowy Sącz, która dzięki trzeciej wygranej w sezonie awansowała na ligowe podium. Tym razem nowosądeczanie wywieźli komplet punktów z Kluczborka - Sandecja wynik otworzyła już w trzeciej minucie gry, kiedy to strzałem po dalszym słupku Wnuka pokonał Dudzic. Następne gole padały już po przerwie - sześć minut po zmianie stron do wyrównania doprowadził Szewczyk, ale dziesięć minut później, decydującą o losach meczu bramkę zdobyli goście z Nowego Sącza. Po dośrodkowaniu w szesnastkę gości futbolówkę nieszczęśliwie przedłużył Szewczyk, a do siatki skierował ją Piter-Bućko.

GKS Katowice - Znicz Pruszków 2:0 (2:0)
1:0 Goncerz 33'
2:0 Foszmańczyk 44'

MKS Kluczbork - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:1)
0:1 Dudzic 3'
1:1 Szewczyk 51'
1:2 Piter-Bućko 61'

NIEDZIELA: GRAD GOLI W SUWAŁKACH I CHOJNICACH

Świetny początek nowego sezonu kontynuują piłkarze Wigier Suwałki, które w niedzielę zdemolowały przed własną publicznością beniaminka z Mielca. Gospodarze otworzyli wynik sześć minut przed przerwą po trafieniu autorstwa Radeckiego, a trzy minuty później bramkarza Stali pokonał jeszcze Kozak. Po zmianie stron suwalszczanie urządzili sobie strzelecki festiwal - w 55. minucie na 3:0 podwyższył Adamek, osiem minut później gola dołożył Kądzior, a po pięciu kolejnych piątą bramkę zdobył Bartkowski. Wynik meczu ustalił w 90. minucie Kądzior. Wigry z 16 punktami na koncie liderują pierwszoligowej stawce, natomiast Stal znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Sześć goli, jednakże po znacznie bardziej emocjonującym spotkaniu, padło także w Chojnicach, gdzie Chojniczanka podzieliła się punktami z Wisłą Puławy. Przed przerwą obie drużyny zdobyły po jednym golu - w 17. minucie Chojniczankę na prowadzenie wyprowadził Kosakiewicz, a sześć minut przed przerwą po podaniu Nowaka do wyrównania doprowadził Patejuk. W drugą połowę lepiej weszli gospodarze, którzy po golach Biskupa z rzutu wolnego i Zawistowskiego prowadzili 3:1. Puławianie zdołali jednak się podnieść i w dwie minuty zdobyli dwa gole - w 71. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił Nowak, a po chwili z rzutu wolnego wyrównał Patejuk.

6:0 Kądzior 90'

Chojniczanka Chojnice - Wisła Puławy 3:3 (1:1)

NIEDZIELA: REMISY W GŁOGOWIE I BYTOWIE

O godzinie 18:00 w niedzielę rozpoczęło się spotkanie w Głogowie, gdzie miejscowy Chrobry zremisował z legnicką Miedzią. Minutę po przerwie legniczanie objęli prowadzenie, po tym jak na raty bramkarza gospodarzy pokonał Forsell. Punkt dla głogowian uratował dziesięć minut przed przerwą Bonecki, który w swoim pierwszym kontakcie z futbolówką umieścił ją w siatcę z dwudziestu metrów.

Punktami podzielono się także w Bytowie, gdzie na zakończenie szóstej kolejki miejscowa Drutex-Bytovia zremisowała z beniaminkiem z Tychów. Gospodarze objęli prowadzenie w 42. minucie gry, kiedy to po centrze Omara Monterde futbolówkę do siatki skierował Bąk. Prowadzenie bytowian utrzymywało się aż do 85. minuty - wtedy to fantastycznym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Grzeszczyk.

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 1:1 (0:0)
0:1 Forsell 46'
1:1 Bonecki 80'

Drutex-Bytovia Bytów - GKS Tychy 1:1 (1:0)