Legia znów traci punkty

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  26.02.2017 19:53
Legia Warszawa tylko zremisowała przed własną publicznością z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1:1 (1:1), w meczu kończącym niedzielne zmagania w 23. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Goście objęli prowadzenie w 22. minucie po trafieniu Stefanika, a kwadrans później wyrównał Radović.

Czterech zmian po porażce w Amsterdamie dokonał trener Magiera - miejsca Dąbrowskiego, Jodłowca, Kazaishviliego i Kucharczyka zajęli Jędrzejczyk, Moulin, Radović i Necid. Dwie korekty zarządził za to opiekun gości, Czesław Michniewicz, który za Osyrę i Jovanovicia postawił na Putiwcewa oraz Stefanika.

Spotkanie mogło doskonale rozpocząć się dla gości z Niecieczy - w czwartej minucie Stefanik zagrał na wolne pole do Gutkovskisa, który przegrał jednak pojedynek jeden na jednego z Malarzem. Sześć minut później dośrodkowywał Guba, a strzał głową Gutkovskisa pewnie złapał Malarz.

W 22. minucie niecieczanie dopięli swego i objęli prowadzenie - piłka po małym bilardzie w polu karnym trafiła pod nogi Stefanika, który przełożył Jędrzejczyka jak juniora, po czym technicznym uderzeniem pokonał Malarza. Cztery minuty później Stefanik groźnie uderzał zza pola karnego, ale futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

Po stracie bramki przebudzili się legioniści, którzy osiem minut przed przerwą doprowadzili do remisu. Dobrą centrę z rzutu wolnego posłał Guilherme, a celną główką z pięciu metrów popisał się Radović.

Po zmianie stron pierwszą okazję skonstruowali sobie piłkarze Legii - na strzał z dystansu zdecydował się Odjidja-Ofoe, ale piłka przefrunęła obok słupka. W 64. minucie po podaniu Radovicia z siedmiu metrów uderzał Hamalainen, a piłkę zmierzającą do bramki wybił ustawiony na linii Fryc.

W 77. minucie z lewej flanki w pole karne zagrał Guilherme, futbolówka trafiła pod nogi Radovicia, ale Serb posłał futbolówkę nad bramką. W końcówce okazję miał jeszcze Pazdan, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, reprezentant Polski poślizgnął się w decydującym momencie.

Po dzisiejszym remisie legioniści tracą już siedem punktów do liderującej Lechii Gdańsk. Podopieczni Czesława Michniewicza awansowali za to na piąte miejsce w tabeli, ale znajdujące się za ich plecami Zagłębie ma jeden zaległy mecz do rozegrania. W następnej kolejce Legia zmierzy się właśnie z Miedziowymi, natomiast Bruk-Bet podejmie Ruch Chorzów.

Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:1)
0:1 Stefanik 22'
1:1 Radović 37'