Pierwszy gol Lukaku dla Man Utd

dodał: sobmar  |  źródło: anglia.goal.pl  |  18.07.2017 08:52
Manchester United wygrał we wtorek polskiego czasu w meczu towarzyskim z Realem Salt Lake 2:1, a Romelu Lukaku (fot) zdobył pierwszego gola w barwach Czerwonych Diabłów. Podopieczni Jose Mourinho kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w 68. minucie czerwoną kartkę dostał Antonio Valencia.

Amerykanie otworzyli wynik tego pojedynku w 24. minucie, kiedy to bramkę po podaniu Jeffersona Savarino zdobył Luis Silva. Pięć minut później United wyrównali, gdy po wymianie podań pomiędzy Lukaku i Jesse Lingardem Henrikh Mkhitaryan precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego pokonał bramkarza rywali. Wynik ustalił jeszcze przed przerwą Lukaku, który otrzymał dokładne podanie od Mkhitaryan, ograł obrońcę i golkipera Realu i skierował piłkę do siatki.

Ostatnie 22 minuty Czerwone Diabły musiały grac w osłabieniu, bowiem z boiska za kopnięcie od tyłu Sebastiana Saucedo wyleciał Valencia.

Real Salt Lake - Manchester United 1:2 (1:2)
1:0 Silva 24'
1:1 Mkhitaryan 29'
1:2 Lukaku 38'
Czerwona kartka: Valencia (Man Utd)

SKŁAD MAN UTD

Pierwsza połowa: J Pereira - Jones, Lindelof, Blind, Fosu-Mensah, McTominay, Carrick, Pogba, Lingard, Mkhitaryan, Lukaku

Druga połowa: Romero - Valencia, Bailly, Darmian, Smalling, Herrera, Fellaini, Martial, Pereira, Mata, Rashford