REKLAMA
REKLAMA

Nice I Liga wraca do gry, na początek hit w Mielcu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  28.07.2017 17:30
54 dni trwała przerwa w Nice I Lidze. Tymczasem już w piątek wieczorem zespoły wracają do gry na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Podobnie jak przed startem poprzedniej kampanii ambicje związane z awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej ma kilka ekip z GieKSą Katowice, Chojniczanką Chojnice i Podbeskidzie Bielsko-Biała na czele. Ale i w Chorzowie myślą, że występy na zapleczu polskiej ekstraklasy są tylko jednorocznym przystankiem.

STAL MIELEC VS RUCH CHORZÓW (PIĄTEK 20:45)

Na inaugurację rozgrywek Nice I Ligi w Mielcu miejscowa Stal zmierzy się z chorzowskim Ruchem. Wszyscy kibice polskiej piłki zapewne pamiętają, jak mielczanie kończyli rozgrywki w poprzednim sezonie. Ostatecznie zajęli 10. miejsce, ale w związku z grą w kilku meczach nieuprawnionego zawodnika groziło im aż siedem walkowerów. Ostatecznie temat ucichł.

Tymczasem chorzowianie to spadkowicz z Lotto Ekstraklasy, który przeszedł solidną przebudowę. Dość powiedzieć, że większość zawodników z kadry z poprzedniej kampanii opuściła szeregi przedstawicieli 14-krotnych mistrzów (16 piłkarzy). Tym samym Krzysztof Warzycha stanął przed zadaniem zbudowania nowej ekipy opartej na młodych piłkarzach.

Kapitanem chorzowian został Maciej Urbańczyk, na którym ma się opierać gra Niebieskich. Wraz z Miłoszem Przybeckim i Jakubem Arakiem ma decydować o sile Ruchu na zapleczu polskiej ekstraklasy. Największym kłopotem wydaje się jednak fakt, że w ekipie z Chorzowa od podstaw została zbudowana linia obrony.
Warto zaznaczyć, że Ruch przystępuje do nowego sezonu z minus pięcioma punktami. Ponadto w trzech pierwszych spotkaniach w roli gospodarza chorzowianie będą musieli sobie radzić bez wsparcia kibiców na swoim stadionie, a żeby tego było mało, nowi zawodnicy zakontraktowani przez klub będą mogli grać dopiero po 15 sierpnia, w związku z zakazem transferowym. Jednak prawdziwi fani Niebieskich i tak wierzą w awans.

Stal z Ruchem o ligowe punkty zmierzy się po raz 47 w historii. Jak dotąd 20 razy górą byli chorzowianie, 15 meczów zakończyło się wiktorią mielczan, a 11 starć zakończyło się remisem. Po raz ostatni obie ekipy mierzyły się ze sobą w lidze w sezonie 1994/95 i miał wówczas miejsce rezultat 1:1.

Dodajmy, że Stal w czterech ostatnich meczach z Ruchem przegrała przed własną publicznością tylko raz, miało to miejsce w kampanii 1993/94. Niebiescy wygrali wówczas 1:0. W pozostałych trzech bojach dwa razy górą byli mielczanie, a raz miał miejsce remis. Dodajmy, że Ruch na zapleczu ekstraklasy zagra po raz siódmy w historii.

28.07.2017, godz. 20:45 Stadion MOSiR w Mielcu
STAL MIELEC - RUCH CHORZÓW

Przewidywane składy:

STAL (4-4-2): Majecki – Kiercz, Granchov, Bernhardt, Cholewiak, W. Gancarczyk, Dermanovic, Sadzawicki, Marciniec, Wroński, Banaszewski

RUCH (4-2-3-1): Hrdlicka – Komarnicki, Czajkowski, Trojak, Starzyński, Przybecki, Walski, Urbańczyk, Nowak, Słoma, Arak.

TYP REDAKCJI:

Dużą niewiadomą jest pierwszy mecz nowego sezonu Nice I Ligi, ale ostatecznie stawiamy, że spotkanie zakończy się podziałem punktów. Nasz typ: 1:1.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco