REKLAMA
REKLAMA

#Nice1Liga: GieKSa z kolejnym celem awansu, Mandrysz pomoże?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  29.07.2017 14:45
W ramach inauguracyjnej kolejki Nice I Ligi ciekawie zapowiadają się potyczki zaplanowane na sobotni wieczór. Intersujące powinno być starcie GieKSy Katowice z Pogonią Siedlce. Niemniej ciekawe zawody mogą mieć także miejsce w Głogowie, gdzie miejscowy Chrobry na swoim obiekcie zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

GKS GIEKSA KATOWICE VS POGOŃ SIEDLCE (SOBOTA 19:00)

Katowiczanie jak zwykle są jednym z głównych kandydatów do awansu do polskiej ekstraklasy. W związku z tym, że w poprzednim sezonie swojego zadania nie potrafił zrealizować Jerzy Brzęczek, to jego miejsce na stanowisku trenera teamu z Górnego Śląska zajął Piotr Mandrysz, znany w środowisku piłkarskim z tego, że jest specjalistą od awansów.

GieKSa w swoim pierwszym starciu ligowym zmierzy się z Pogonią, z którą ma bardzo dobre statystyki. Jak dotąd obie ekipy mierzyły się ze sobą sześć razy o ligowe punkty, z czego pięć zakończyło się wiktorią teamu z siedzibą przy ulicy Bukowej. Natomiast tylko raz wygrała drużyna z Siedlec.

Katowiczanie przed startem rozgrywek stracili między innymi Alana Czerwińskiego, Sławomira Dudę, Kamila Jóźwiaka (możliwe, że wróci), czy Krzysztofa Wołkowicza, ale w ich miejsce trafili do GieKSy tacy zawodnicy jak Lukas Klemenz, Dawid Plizga, Tomasz Midzierski, czy Wojciech Kędziora.W przypadku Pogoni jednym z najbardziej znanych piłkarzy, którzy zasilili zespół, jest Adrian Paluchowski. Swego czasu zawodnik bronił barw warszawskiej Legii, a ostatnio grał w Zniczu Pruszków, do którego trafił z Zagłębia Sosnowiec. W poprzedniej kampanii siedlczanie dosyć szybko zapewnili sobie utrzymanie, ale w tym sezonie podopieczni Adama Łopatko mogą mieć o to trudniej.

W roli faworyta do sobotniej konfrontacji przystąpią gospodarze, ale warto zaznaczyć, że katowiczanie w ciągu ostatnich dziesięciu lat tylko trzy razy wygrali na inaugurację rozgrywek. Warto przypomnieć, że przed rokiem w swoim pierwszym starciu GieKSa u siebie przegrała 0:1 z Wigrami Suwałki.

29.07.2017, godz. 19:00 Stadion Miejski w Katowicach
GKS GIEKSA KATOWICE - POGOŃ SIEDLCE

Przewidywane składy:

GIEKSA (4-2-3-1): Abramowicz – Mokwa, Midzierski, Kamiński, Mączyński, Zejdler, Kalinkowski, Mandrysz, Foszmańczyk, Plizga, Younis

POGOŃ (4-2-3-1): Misztal – Szrek, Czarnecki, Żytko, Ratajczak, Mroziński, Jegliński, Garyga, Tomasiewicz, Bajdur, Zjawiński.

TYP REDAKCJI:

Chociaż katowiczanie słyną z tego, że nie radzą sobie zbyt dobrze w swoich pierwszych meczach sezonu, to jednak naszym zdaniem w sobotnim boju górą będzie GieKSa, odnosząc spokojne zwycięstwo. Nasz typ: 2:0.OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
11.08 19:51
11.08 16:36