#Nice1Liga: Ćwielong zapewnił wygraną tyszanom

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  30.07.2017 23:12
Na zakończenie inauguracyjnej kolejki Nice I Ligi piłkarze tyskiego GKS-u pokonali w Suwałkach miejscowe Wigry 2:1. Wiktorię ekipie z Górnego Śląska zapewnił Piotr Ćwielong, strzelając gola w ostatnim kwadransie rywalizacji.

Gospodarze do swojej potyczki przystępowali, chcąc się zrehabilitować swoim kibicom za porażkę z PGE GKS-em Bełchatów w Pucharze Polski. Suwalczanie przegrali 1:2.

Z kolei tyszanie wyszli na plac gry po swoje drugie zwycięstwo z rzędu po wyeliminowaniu z krajowego pucharu Puszczy Niepołomice. GKS zwyciężył dzięki trafieniu Marcina Biernata.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na stadionie w Słupsku nie musieli długo czekać. Już w szóstej minucie gry na listę strzelców wpisał się Dawid Błanik, wykorzystując błąd jednego ze swoich rywali. 20-latek oddał strzał po ziemi i do kapitulacji został zmuszony bramkarz Wigier.

Radość z prowadzenia w szeregach gości trwała tylko do 17 minuty. Wówczas dał o sobie znać Mariusz Rybicki. Znany między innymi z występów w barwach Widzewa Łódź  piłkarz oddał strzał z bliskiej odległości, dobijając uderzenie Patryka Klimali, po którym futbolówka trafiła w słupek i mieliśmy wynik 1:1.

Więcej informacji o Ekstraklasie i I lidze na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

Po zmianie stron zawody nie należały do najciekawszych, co nie znaczy, że nie został wyłoniony zwycięzca. Dzięki skutecznej postawie "Pepe" w 78. minucie tyszanie zapewnili sobie powrót w świetnych nastrojach na Górny Śląsk. Ćwielong wykończył bardzo dobrze kontrę swojego zespołu i GKS wygrał 2:1.

W kolejnej serii gier podopieczni Artura Skowronka zagrają na wyjeździe z Olimpią. Z kolei tyszanie na swoim stadionie zmierzą się ze Stalą Mielec. Obie potyczki zaplanowane są na najbliższą sobotę.

Tychy: Matusiak 88', 90+17' Łuszkiewicz

Wigry (4-2-3-1): Zoch – Olszewski, Remisz, Klimala (79' Mackiewicz), Radecki, Wołkowicz (87' Dadok), Bogusz, Jurkowski, Rybicki, Gąska (90+7' Sokołowski), Obst

Tychy (4-2-3-1): Dobroliński – Mańka, Matusiak, Fidziukiewicz, Ćwielong, Błanik (90+19' Wróblewski), Radzewicz (90+10' Szumilas), Łuszkiewicz, Tanżyna, Abramowicz, Bogusławski.

Sędzia główny: Dominik Sulikowski (Gdańsk)