Górnik straszy Lecha!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  10.09.2017 17:25

Marcin Brosz  |  fot. ASInfo

Rywalizacja Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z zabrzańskim Górnikiem upływała w niedzielne popołudnie pod znakiem rewanżu ekipy z Górnego Śląska na Słonikach za zremisowany bój z kampanii 2015/16, gdy zabrzanie spadli z Lotto Ekstraklasy. Vendetta – może nie krwawa, ale udała się Górnikowi, który wygrał 2:1 z niecieczanami.

W ramach ósmej kolejki ligi polskiej w piątkowych i sobotnich meczach nie było drużyny, która chciałaby gonić poznańskiego Lecha w ligowej klasyfikacji. Wielu spodziewało się tego, że dorównać kroku Kolejorzowi będzie chciał team z Zabrza, mogący pochwalić się najlepszą ofensywą w Ekstraklasie.

Pierwsze fragmenty spotkania upłynęły na obiekcie w Niecieczy pod znakiem przewagi gospodarzy, ale to Górnik pierwszy wyszedł na prowadzenie. Autorem pierwszej bramki w Lotto Ekstraklasie w niedzielne popołudnie był Kądzior, który wykorzystał świetne podanie od Rafała Kurzawy i mocnym strzałem zmusił do kapitulacji Jana Muchę.

Tymczasem w 39. minucie za sprawą Samuela Stefanika podopieczni Mariusza Rumaka zdołali doprowadzić do wyrównania. Słowak wykorzystał fakt, że był niepilnowany i precyzyjnym strzałem z prawej nogi sprawił, że piłkę z siatki musiał wyciągać Tomasz Loska. Jednocześnie na przerwę obie ekipy udały się wynikiem 1:1.

Więcej informacji o Ekstraklasie i I lidze na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

Po zmianie stron zabrzanie jeszcze raz zdołali ukłuć Bruk-Bet Termalikę. Rolę nieobecnego w niedzielnym boju Igora Angulo przejął Łukasz Wolsztyński, który na raty pokonał bramkarza niecieczan. Tym samym goście zrehabilitowali się za niewykorzystana sytuację Mateusza Wieteski z 63 minuty.

Górnik ostatecznie dowiózł korzystny rezultat do końca, odnosząc swoje czwarte zwycięstwo w trwającym sezonie. Za tydzień zabrzanie na swoim stadionie zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Z kolei Pomarańczowi... na swoim obiekcie w roli gościa zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze 1:2 (1:1)
0:1 Kądzior 20'
1:1 Stefanik 37'
1:2 Ł. Wolsztyński 71'