Czwartek w LE: Kolejny skalp Wengera

dodał: sobmar  |  źródło: Opta Sports  |  15.09.2017 11:05

W czwartek Arsene Wenger w roli menedżera Arsenalu wygrał mecz z 57. zespołem, z którym mierzył się w roli szkoleniowca Kanonierów, a FC Köln zdobyło bramkę w europejskich pucharach po 25 latach przerwy. W kartach historii AC Milan zapisał się natomiast Andre Silva, zdobywając pierwszy od 11 lat hat-trick w europejskich pucharach dla Rossoneri.

Ciekawostki statystyczne po czwartkowych meczach Ligi Europy:

4 - zwycięstwo Realu Sociedad 4:0 nad Rosenborgiem było najwyższym w historii baskijskiego klubu w europejskich rozgrywkach

10 - tylko Giuseppe Rossi (13) zdobył dla Villarreal więcej bramek w Lidze Europy, niż Cedric Bakambu (10)

57 - Arsene Wenger odniósł zwycięstwo z 57. spośród 64. różnych zespołów, z którymi mierzył się w trakcie swojej kariery w Arsenalu

200 - Sead Kolasinac zdobył 200. gola dla Arsenalu w europejskich pucharach, pod wodzą Arsene'a Wengera

4 - Sead Kolasinac miał udział w czterech golach (dwie bramki, dwie asysty) w pięciu występach w barwach Arsenalu

9130 - Jhon Cordoba zdobył pierwszą od 9130 dni bramkę w europejskich pucharach dla FC Kôln

0 - Arsenal nie przegrał meczu u siebie w czwartek od 26 grudnia 1974 roku, kiedy to uległ na Highbury Chelsea 1:2

7 - siedem z dwunastu bramek zdobytych przez Lazio w tym sezonie (58,3%) było autorstwa Ciro Immobile

1 - Andre Silva jest pierwszym od 11 lat piłkarzem Milanu, który ustrzelił hat-trick w europejskich pucharach. Poprzednio zrobił to Kaka w meczu z Anderlechtem (2006)

3 - pierwszy raz w swojej historii Atalanta Bergamo strzeliła trzy gole w pierwszej połowie meczu europejskich pucharów

3 - piłkarze AC Milan potrzebowali zaledwie czterech strzałów, by zdobyć trzy pierwsze gole w meczu z Austrią Wiedeń (5:1)

17 - Memphis Depay miał udział w 17 bramkach (siedem goli, 10 asyst) w 23 spotkaniach w barwach Olympqieu Lyon

17 lat 120 dni - Arsenal po raz pierwszy od ponad 17 lat zagrał w innych europejskich rozgrywkach niż Liga Mistrzów

4 - FC Köln pierwszy raz od kwietnia 2009 przegrało cztery mecze z rzędu (we wszystkich rozgrywkach)

1 - FC Köln przegrało dopiero drugi raz w ostatnich 34 spotkaniach, w którychprowadziło do przerwy. Poprzednio miało to miejsce w 2014 roku przeciwko Augsburgowi