Stara Dama lepsza od Aptekarzy

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  20.09.2017 22:33

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli dziś piłkarze Herthy Berlin, którzy po serii trzech ligowych spotkań bez wygranej, pokonali przed własną publicznością Bayer Leverkusen 2:1 (2:0) - dla Aptekarzy była to już trzecia porażka. Bramki dla gospodarzy zdobyli Leckie i Kalou, a po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Brandt.

Pal Dardai zdecydował się na cztery zmiany po remisie w Sinsheim - miejsca Langkampa, Pekarika, Lustenbergera i Essweina zajęli Stark, Darida, Kalou oraz Ibisević. Aptekarze wystąpili za to w takim samym składzie, jak przed kilkoma dniami.

Już w drugiej minucie goście wykreowali sobie pierwszą sytuację, ale po strzale Brandta, skuteczną interwencję zanotował Jarstein. W 12. minucie formę bramkarza Herthy sprawdził jeszcze Bellarabi, ale Norweg ponownie uchronił zespół przed stratą gola.

Cztery minuty później prowadzenie objęli jednak gospodarze - indywidualną akcję przeprowadził Leckie, który najpierw zakręcił obrońcami, po czym technicznym uderzeniem z lewej nogi otworzył wynik spotkania.

W 24. minucie było już 2:0 - po wyrzucie z autu do piłki w polu karnym dopadł Ibisević, który wyciągnął z bramki Leno, a następnie dorzucił na głowę Kalou, natomiast Iworyjczyk podwyższył prowadzenie Starej Damy. Pięć minut przed przerwą, po centrze Plattenhardta groźnie główkował jeszcze Ibisević.

W drugiej połowie, aż do ostatniego kwadransa, niewiele działo się na murawie Stadionu Olimpijskiego w Berlinie. W 76. minucie uderzenie Bailey'a wybronił jeszcze Jarstein, ale osiem minut później bramkarz Herthy był już bezradny - po strzale Brandta i solidnym rykoszecie, futbolówka zatrzepotała w sieci.

Pomimo pięciu doliczonych minut, Aptekarze nie zdołali wyrównać stanu meczu, choć bliski szczęścia był jeszcze Bailey. W następnej kolejce Hertha zmierzy się z Mainz, a Leverkusen podejmie HSV.

Hertha BSC Berlin - Bayer Leverkusen 2:1 (2:0)
1:0 Leckie 17'
2:0 Ibisević 24'
2:1 Brandt 76'