Grad goli w Angers

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  01.10.2017 18:56

Memphis Depay  |  fot. Grzegorz Wajda

Liga niemiecka wróciła do gry!
Szósty remis w ósmym meczu nowego sezonu francuskiej Ligue 1 zanotowali piłkarze Angers, którzy zremisowali przed własną publicznością z Olympique'iem Lyon 3:3 (1:3). Goście prowadzili do przerwy 3:1 po golach Diaza, Diakhaby'ego i Depay'a, ale po czerwonej kartce Marcelo w 50. minucie, gospodarze zdołali wyrównać dzięki trafieniom Ekambiego i Traore.

Trener Moulin dokonał dwóch zmian po remisie w Nicei - miejsca Pavlovicia i Jeana-Tahrata zajęli Santamaria i Crivelli. Trzech piłkarzy po remisie z Atalantą wymienił za to trener Genesio - zamiast Morela, Aouara i Tete mogliśmy oglądać Rafaela, Diakhaby'ego oraz Depay'a.

Zaledwie pięciu minut potrzebowali piłkarze Lyonu, by objąć prowadzenie na Stade Jean-Bouin - po zagraniu Rafaela z prawego skrzydła, piłkę do siatki skierował Diaz. W 22. minucie groźnie zza pola karnego uderzał Ekambi, ale futbolówka, odbijając się po drodze od nogi jednego z lyończyków, spadła na górną siatkę.

Chwilę później Fekir zagrał w pole karne do Diaza, po którego zagraniu, piłkę sprzed linii bramkowej wybić musiał Santamaria. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy, Les Scoistes doprowadzili do wyrównania - po dośrodkowaniu Manceau z prawej flanki, futbolówkę do własnej siatki skierował Rafael.

Końcówka pierwszej połowy świetnie ułożyła się piłkarzom Lyonu - w 38. minucie po centrze Fekira z rzutu rożnego, gości na prowadzenie celną główką wyprowadził Diakhaby. Trzy minuty później było już 1:3 - po strzale Mendy'ego, piłkę wypluł przed siebie Letellier, a ze skuteczną dobitką pospieszył Depay.

Pięć minut po przerwie boisko musiał opuścić Marcelo - Brazylijczyk najpierw otrzymał żółtą kartkę za faul przed polem karnym, po czym obejrzał czerwoną kartkę, za wytrącenie kartonika z ręki sędziego. Powtórki pokazały jednak, że Marcelo dość niefortunnie "zaatakował" dłoń arbitra.

W 59. minucie Les Scoistes zdobyli gola kontaktowego, po silnym, płaskim uderzeniu Ekambiego z 16 metrów. Osiem minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową Lopesa pokonał Traore.

Po tym remisie, Angers i Lyon mogą legitymują się największą liczbą remisów w trwającej kampanii Ligue 1. Dla gospodarzy był to już szósty remis, natomiast dla Lyonu - czwarty podział punktów. Po przerwie reprezentacyjnej, podopieczni trenera Moulina zmierzą się z Caen, a Les Gones podejmą Monaco.

Angers SCO - Olympique Lyon 3:3 (1:3)
0:1 Mariano Diaz 5'
1:1 Rafael (sam.) 30'
1:2 Diakhaby 38'