Werder wciąż bez wygranej

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  29.10.2017 17:30

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
W fatalnych humorach trybuny Weser-Stadion opuszczali dziś sympatycy Werderu Brema, który został dziś zdeklasowany przez FC Augsburg. Bawarczycy wygrali 3:0 (2:0), choć mogli pokonać Werder dwukrotnie wyżej - bramki dla gości zdobyli Gregoritsch (2) i Finnbogason. Bremeńczycy będą musieli więc jeszcze poczekać na pierwszą wygraną w tym sezonie.

Trzech zmian w wyjściowej jedenastce Werderu dokonał po pucharowym zwycięstwie nad Hoffenheim trener Nouri - miejsca Veljkovicia, Bargfrede i Garcii zajęli Sane, Eggestein oraz Kruse. Jednego piłkarza po porażce z Hannoverem wymienił za to trener Baum - zamiast Schmida mogliśmy oglądać Hellera.

Pierwszą klarowną sytuację wykreowali sobie goście z Augsburga - lewą stroną pola karnego przedarł się Finnbogason, ale płaski strzał Islandczyka zdołał na rzut rożny sparować Pavlenka. Kilka minut później Czecha próbował zaskoczyć jeszcze Caiuby, ale i tym razem bramkarz okazał się górą w pojedynku z rywalem.

Bremeńczycy na pierwsze celne uderzenie musieli poczekać do 27. minuty, kiedy to po próbie Eggesteina zza pola karnego, futbolówkę na rzut rożny odbił Hitz. Goście odpowiedzieli strzałem Caiuby'ego, który w ostatniej chwili zablokowali defensorzy z Bremy.

Sporo działo się w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy meczu na Weser-Stadion - w 36. minucie groźny strzał Maxa Kruse sparował Hitz, a chwilę później po drugiej stronie boiska, Baier ostemplował poprzeczkę. W 40. minucie było już 0:1 - z lewej flanki dośrodkował Max, a centrę wykończył Gregoritsch.

Nie był to jednak koniec emocji w pierwszej połowie - w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, pan Storks podyktował jedenastkę, potwierdzoną jeszcze poprzez wideoweryfikację. Moisander sfaulował w polu karnym Finnbogasona i sam Islandczyk wymierzył sprawiedliwość z jedenastu metrów.

Goście z Bawarii byli bliscy zdobycia trzeciej bramki cztery minuty po zmianie stron - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Gregoritsch trafił głową w słupek. W 58. minucie za sprokurowanie rzutu zrehabilitować mógł się Moisander, którego strzał z kilku metrów wybronił jednak Hitz.

Nieco ponad kwadrans po zmianie stron podopieczni trenera Bauma prowadzili już 3:0 - Caiuby zagrał prostopadle w pole karne do Gregoritscha, który posłał futbolówkę do siatki obok próbującego interweniować Pavlenki. W kolejnych minutach wciąż atakowali goście, ale swoich okazji nie wykorzystali Finnbogason, Khedira i Heller.

Werder zanotował tym samym dziesiąty mecz bez wygranej w tym sezonie i razem z FC Koeln znajduje się w strefie spadkowej. Podopieczni trenera Nouriego w następnej kolejce zmierzą się z Eintrachtem Frankfurt, a Augsburg podejmie Bayer Leverkusen.

SV Werder Brema - FC Augsburg 0:3 (0:2)
0:1 Gregoritsch 40'
0:2 Finnbogason (kar.) 45+2'
0:3 Gregoritsch 61'