Triumfy Hoffenheim i Augsburga, remis w Leverkusen

dodał: Kejar  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  02.12.2017 17:25

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Zawodnicy Hoffenheim wygrali z RB Lipsk 4:0 (1:0), piłkarze Leverkusen zremisowali z Dortmundem 1:1 (1:0), a gracze Mainz przegrali z Augsburgiem 1:3 (0:2) Wszystkie spotkania odbyły się w ramach 14. kolejki Bundesligi.

Jak wyglądał mecz na obiekcie Hoffenheim? Gospodarze już do przerwy prowadzili 1:0 po bramce Amiriego.

Po zmianie stron w roli głównej wystąpił Gnabry, który w odstępie dziesięciu minut zdobył dwa gole. Wtedy stało się jasne, że to gospodarze zdobędą komplet punktów.

Wynik meczu na 4:0 dla Wieśniaków ustalił natomiast Uth i gospodarze pewnie zainkasowali komplet oczek.

Hoffenheim - RB Lipsk 4:0 (1:0)
1:0 Amiri 13'
2:0 Gnabry 52'
3:0 Gnabry 62'
4:0 Uth 87'

Jak przebiegała potyczka na stadionie Aptekarzy? Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 21. minucie, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Havertz (uderzył w poprzeczkę).

Aptekarzom udało się to po pół godzinie gry, kiedy to bramkę strzelił Volland.

Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę otrzymał zaś Wendell i od tego momentu gospodarze - którzy do tej pory sprawiali znacznie lepsze wrażenie - musieli sobie radzić w dziesięciu.

Goście wykorzystali to w 73. minucie, kiedy to trafienie zanotował Jarmolenko. W doliczonym czasie gry dortmundczycy mogli nawet wygrać, ale Kagawa został w porę zablokowany i finalnie mecz zakończył się remisem.

Leverkusen - Dortmund 1:1 (1:0)
1:0 Volland 30'
1:1 Jarmolenko 73'

Tymczasem na stadionie Mainz gospodarze już do przerwy przegrywali 0:2. Bramki dla Augsburga zdobyli bowiem Gregoritsch i  Finnbogason, który skutecznie wykonał rzut karny.

W 85. minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, kiedy to na listę strzelców "wpisał się" Holtmann. Nadzieje kibiców Mainz na dobry wynik odżyły.

Końcówka należała jednak do gości. W 86. minucie Finnbogason znowu pokonał bramkarza Mainz i finalnie przyjezdni zwyciężyli 3:1.

Mainz - Augsburg 1:3 (0:2)
0:1 Gregoritsch 22'
0:2 Finnbogason 43' (k.)
1:2 Holtmann 85'
1:3 Finnbogason 86'