Roma pokonała outsidera

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  11.02.2018 22:42

W spotkaniu kończącym niedzielną rywalizację w 24. kolejce Serie A, AS Roma pokonała przed własną publicznością Benevento 5:2 (1:1). Gole dla gospodarzy zdobyli Fazio, Dzeko, Under (2) i Defrel, natomiast po drugiej stronie na listę strzelców wpisali się były zawodnik Legii Warszawa, Guilherme, oraz Brignola.

Eusebio di Francesco dokonał dwóch zmian po zwycięstwie nad Hellasem - miejsca wykartkowanych Nainggolana i Pellegriniego zajęli Gerson oraz Perotti. Jednego piłkarza wymienił za to trener De Zerbi - zamiast Cataldiego mogliśmy oglądać Violę.

W siódmej minucie gry, na Stadio Olimpico zapachniało sensacją - w polu karnym z piłką znalazł się były zawodnik Legii Warszawa, Guilherme, po którego strzale futbolówka odbiła się jeszcze od nogi Manolasa i zatrzepotała w siatce. Dwie minuty później odpowiedzieć próbowali gospodarze, ale strzał El Shaarawy'ego odbił Puggioni.

Giallorossi w 12. minucie znów znaleźli się z piłką w polu karnym Benevento, ale Puggioni szybko skrócił kąt Perottiemu i odbił piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później główkował jeszcze Dzeko, ale ponownie górą okazał się bramkarz beniaminka.

W 26. minucie rzymianie w końcu dopięli swego - po krótki rozegraniu rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Kolarov, a celnym strzałem głową popisał się Fazio. W końcówce pierwszej odsłony szczęścia spróbowali jeszcze El Shaarawy i Manolas - strzał pierwszego odbił Puggioni, a drugi nie trafił głową w bramkę.

Podopieczni trenera Di Francesco momentalnie po zmianie stron rzucili się w pogoń za bramką dającą prowadzenie. Jako pierwszy do sytuacji strzeleckiej doszedł Edin Dzeko, ale Bośniak nie trafił głową w bramkę po bardzo dobrej centrze Kolarova.

Niespełna kwadrans po zmianie stron było już jednak 2:1 - dośrodkowanie spod linii końcowej posłał Under, a futbolówkę w siatce, obijając po drodze poprzeczkę, umieścił Dzeko. Trzy minuty później rzymianie dołożyli trzeciego gola - piłkę na 13 metr wycofał Perotti, a gola dla Romy zdobył Under.

Turek swój koncert kontynuował kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry - po podaniu Gersona, Under znalazł sobie trochę miejsca przed szesnastką Benevento, po czym precyzyjnym uderzeniem pokonał Puggioniego.

Giallorossi jeszcze nie skończyli cieszyć się z czwartego gola, kiedy to futbolówkę z siatki musiał wyciągać Alisson. Lombardi wypatrzył w środku pola karnego Brignolę, który płaskim strzałem zmniejszył straty beniaminka.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy - po podaniu Edina Dzeko, ręką we własnym polu karnym zagrał Djimsiti. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podbiegł wprowadzony po przerwie Defrel, który ustalił wynik spotkania na 5:2.

Roma wykorzystała kolejne potknięcie Lazio i po dzisiejszej wygranej przeskoczyła w tabeli derbowego rywala. W następnej kolejce Giallorossi zagrają z Udinese, natomiast Benevento podejmie Crotone.

AS Roma - Benevento Calcio 5:2 (1:1)
0:1 Guilherme 7'