Wygrana Augsburga w Hanowerze

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  10.03.2018 17:35

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Trzecią porażkę z rzędu zanotowali dziś piłkarze Hannoveru 96, którzy przegrali przed własną publicznością z Augsburgiem 1:3 (1:2). Bramki dla ekipy z Bawarii zdobyli Gregoritsch (dwie) i Kacar, a po stronie gospodarzy na listę strzelców wpisał się Sane.

Na cztery zmiany po porażce z Eintrachtem zdecydował się trener Breitenreiter - miejsca Ostrzolka, Schweglera, Bakalorza i Korba zajęli Albornoz, Sane, Bebou i Klaus. Trzech korekt po przegranej z Hoffenheim dokonał za to trener Baum - zamiast Danso, Jakoba i Hellera mogliśmy oglądać Kacara, Caiuby'ego i Richtera.

Sporo działo się w pierwszej połowie spotkania rozgrywanego na HDI-Arena - już w pierwszym kwadransie, obie drużyny mogły zdobyć gola. W siódmej minucie strzał Maxa obronił Tschauner, a w kolejnych minutach, po drugiej stronie boiska swoich szans nie wykorzystali Albornoz i Fossum.

W drugim kwadransie inicjatywę przejęli gospodarze - o ile jeszcze uderzenia Schmida, Grigoritscha i Kacara zdołał wybronić Tschauner, ale już w 26. minucie futbolówka znalazła się w siatce Augsburga. Po dośrodkowaniu Caiuby'ego z lewej flanki, celną główką popisał się Gregoritsch.

Końcówka pierwszej połowy należała już do zespołu z Bawarii - w 31. minucie indywidualną akcję przeprowadził Klaus, ale uderzenie piłkarza Augsburga wybronił Hitz. Sześć minut później było już 1:1 - po centrze z rzutu wolnego futbolówka trafiła na przedpole do Sane, który uderzeniem z pierwszej piłki wpakował ją do siatki.

Gospodarze próbowali pójść za ciosem i w 40. minucie znów zrobiło się groźnie pod bramką Hitza, ale minimalnie niecelnie uderzał Fossum. W doliczonym czasie gry to jednak goście ponownie objęli prowadzenie - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Caiuby posłał piłkę w kierunku bramki, a z kilku metrów do siatki głową skierował ją Kacar.

Po zmianie stron w pogoń za bramką wyrównującą ruszyli piłkarze Hannoveru - Hitz obronił jednak strzały Klausa i Antona, a Sane nie trafił w bramkę. W 83. minucie zwycięstwo przypieczętowali jednak goście - Max zagrał płasko z lewego skrzydła do Gregoritscha, który mając sporo czasu i miejsca pokonał Tschaunera.

Po trzeciej porażce z rzędu piłkarze Hannoveru spadli na dwunastą lokatę - beniaminek ma jednak tylko trzy punkty mniej niż dzisiejszy rywal, który znajduje się cztery lokaty wyżej. W następnej serii gier Hannover podejmie Dortmund, a Augsburg zmierzy się z Werderem.

Hannover 96 - FC Augsburg 1:3 (1:2)
0:1 Gregoritsch 26'