Plea rozbił Guingamp

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  11.03.2018 16:54

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Siedem bramek zobaczyli dziś kibice, którzy zdecydowali się wybrać na Stade du Roudourou na mecz 29. kolejki francuskiej Ligue 1, pomiędzy Guingamp i Niceą, wygrany przez Orły 5:2 (1:1). Zawodnikiem meczu został Alassane Plea, który zdobył aż cztery gole.

Na trzy zmiany po porażce z Angers zdecydował się trener Kombouare - miejsca Ikoko, Rebocho i Salibura zajęli Tabanou, Martins-Pereira oraz Thuram. Także trzech piłkarzy po wygranej z Lille wymienił Lucien Favre - zamiast Coly'ego, Tameze i Balotelliego, mogliśmy oglądać Le Marchanda, Leesa-Melou i Sacko.

W dziewiątej minucie prowadzenie objęli gospodarze - po faulu Marlona na Thuramie, jedenastkę wykorzystał Grenier. Kwadrans później Orły doprowadziły jednak do wyrównania - po szybkiej kontrze, Sacko zagrał na wolne pole do Pley, który wykorzystał sytuację sam na sam z Johnssonem.

Dziesięć minut przed przerwą, groźnie zrobiło się pod bramką ekipy z Nicei - po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, niepewną interwencję zanotował Benitez, który szybko zrekompensował się blokując uderzenie Thurama. W końcówce bliski szczęścia był jeszcze Saint-Maximin, który po centrze Seriego ostemplował słupek.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy sprawy w swoje ręcę wziął Alassane Plea, który w odstępie dziesięciu minut zdobył dwa gole. W 48. minucie napastnik Nicei pokonał Johnssona po minięciu dwóch rywali, a dziesięć minut później, Plea trafił z ostrego kąta po podaniu Leesa-Melou.

W kolejnych minutach przebudzili się gospodarze, a przede wszystkim Marcus Thuram, który w 68. minucie został zatrzymany przez Beniteza, a dziesięć minut później, po centrze Martinsa-Pereiry nie trafił w bramkę. Próby Beniteza rozdzieliła jeszcze okazja Souqeta, który minimalnie niecelnie uderzył zza pola karnego.

Siedem minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, podopieczni trenera Kombouare złapali kontakt - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, swojego bramkarza zaskoczył Marlon.

W 86. minucie Nicea wróciła jednak na dwubramkowe prowadzenie - po centrze Leesa-Melou, celnie główkował Srarfi. Nie był to jednak koniec strzelania na Stade du Roudourou - w drugiej minucie doliczonego czasu gry, czwarty raz do siatki gospodarzy trafił Plea.

Podopieczni Luciena Favre zanotowali tym samym czwarty z rzędu ligowy mecz bez porażki, dzięki czemu wskoczyli na siódmą lokatę w tabeli francuskiej Ligue 1. W następnej kolejce Orły zmierzą się z PSG, a Guingamp podejmie AS Saint-Etienne.

EA Guingamp - OGC Nice 2:5 (1:1)
1:0 Grenier (k.) 9'