Słonie lepsze od Cracovii

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  31.03.2018 17:30

Jacek Zieliński  |  fot. ASInfo

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończyła się potyczka w ramach 29. kolejki polskiej ekstraklasy, w której Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał przed własną publicznością Cracovię i to 2:0. Pomarańczowi przerwali zatem passę trzech z rzędu porażek.

W roli faworyta do potyczki z ekipą Jacka Zielińskiego przystępowali goście, będący bez porażki od 24 lutego. Tym samym od pięciu spotkań.

Niemniej broniąca się przed spadkiem drużyna z Niecieczy nie zamierzała tanio sprzedać skóry w boju z podopiecznymi Michała Probierza, co mogło zwiastować ciekawe widowisko w sobotnie popołudnie.

Na murawie jednak mowy o ciekawym spotkaniu być nie mogło. Dość powiedzieć, że w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji miały miejsce tylko cztery strzały, ale żaden z nich nie był celny. Dodajmy, że wszystkie próby wychodziły z inicjatywy gospodarzy.

Tymczasem po długich fragmentach, w których na stadionie w Niecieczy niewiele się działo, piłkę do siatki rywali skierował Vladislavs Gutkovskis. Ostatecznie jednak trafienie Łotysza nie zostało uznane, bo piłkarz Bruk-Betu Termaliki był na pozycji spalonej i po weryfikacji VAR gol Gutkovskisa został anulowany.

Mimo tego, że jednego z trafień dla ekipy spod Tarnowa rozjemca zawodów nie zaliczył, to gospodarze się tym nie załamali. Dwanaście minut przed końcem podstawowego na swoje barki ciężar gry postanowił wziąć Szymon Pawłowski, który oddał mocne uderzenie i trzeci gol 31-latka w sezonie stał się faktem.

Natomiast w 90. minucie wynik rywalizacji na 2:0 dla Słoni ustalił Samuel Stefanik i siódma wygrana w trakcie trwającej kampanii polskiej ekstraklasy w wykonaniu niecieczan stała się faktem. Tym samym Bruk-Bet Termalica ma 28 punktów na koncie.

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - CRACOVIA 2:0 (0:0)

1:0 Pawłowski 78'
2:0 Stefanik 90'