Hoffenheim i BVB w Lidze Mistrzów

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  12.05.2018 17:42

Łukasz Piszczek  |  fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze wracają na boiska!
Miejsce na ligowe podium, a także w kolejnej edycji Champions League wywalczyli piłkarze Hoffenheim, którzy pokonali przed własną publicznością Borussię Dortmund. Ekipa Łukasza Piszczka pomimo porażki również zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów, natomiast w Lidze Europy zagra Bayer Leverkusen i RB Lipsk.

HOFFENHEIM KOŃCZY NA PODIUM!

W starciu, którego stawką było trzecie miejsce na koniec sezonu, TSG Hoffenheim pokonało przed własną publicznością Borussię Dortmund 3:1 (1:0). Ostatecznie obie drużyny zagrają w Lidze Mistrzów, choć przez moment kibice BVB musieli nerwowo obgryzać paznokcie.

Do przerwy podopieczni trenera Nagelsmanna prowadzili 1:0 - po fatalnym błędzie Burkiego, piłkę przejął Kramarić, który otworzył wynik spotkania. Niespełna kwadrans po przerwie wyrównali dortmundczycy - po podaniu Guerreiro, szczęśliwie piłkę opanował Reus, który chwilę później pokonał Baumanna.

W drugiej połowie strzelali już tylko gospodarze - najpierw sytuację sam na sam z Burkim wykorzystał Szalai, a w 73. minucie podbramkowe zamieszanie wykorzystał Kaderabek. Dwubramkowe zwycięstwo pozwoliło Hoffenheim wyprzedzić BVB w tabeli końcowej.

Do Ligi Mistrzów z czwartego miejsca awansowała także Borussia Dortmund, choć przez chwilę bardzo blisko dortmundczyków znaleźli się piłkarze Bayeru Leverkusen. Ostatecznie to jednak Die Schwarzgelben zagrają w elitarnych rozgrywkach, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

TSG 1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund 3:1 (1:0)
1:0 Kramarić 26'
1:1 Reus 58'
2:1 Szalai 63'
3:1 Kaderabek 73'

CIEPŁO, GORĄCO... I ZIMNO. LEVERKUSEN POZA LM

Spore emocje towarzyszyły spotkaniu na BayArena, gdzie walczący o Ligę Mistrzów Bayer Leverkusen w pewnym momencie był bliski celu, ale ostatecznie Aptekarzom zabrakło kilku bramek by wyprzedzić BVB. Zespół z Leverkusen pokonał dziś Hannover 3:2 (2:0).

Mecz dobrze, a mógł nawet bardzo dobrze, rozpoczął się dla gospodarzy - najpierw bramkę po podaniu Aranguiza zdobył Alario, a później rzutu karnego nie wykorzystał Wendell. W 18. minucie było już jednak 2:0, po tym jak drugi raz piłkę do siatki skierował Alario, który wykorzystał złe podanie wsteczne Ostrzolka.

W 55. minucie Bayer dołożył trzeciego gola - po prostopadłym podaniu Bendera, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Brandt. Po golu na 3:1 w Sinsheim, zespół z Leverkusen potrzebował jeszcze dwóch bramek, by wyprzedzić Borussię Dortmund.

I na BayArena padły dwie bramki, ale obie zdobyli goście z Hanoweru. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry podanie Harnika wykorzystał Fullkurg, a trzy minuty później, podawał Maina a stopę odpowiednio dostawił Harnik.

Bayer Leverkusen - Hannover 96 3:0 (2:0)
1:0 Alario 3'
2:0 Alario 18'
3:0 Brandt 55'
3:1 Fullkrug 90+1'
3:2 Harnik 90+4'

LIPSK GROMI I ZAGRA W LIDZE EUROPY

Osiem bramek obejrzeli dziś kibice zgromadzeni na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, gdzie RB Lipsk zdemolowało Herthę 6:2 (3:1). Niestety dla Czerwonych Byków, pozostałe wyniki nie ułożyły się zgodnie z ich życzeniami i Lipsk zagra tylko w Lidze Europy.

W pierwszych siedmiu minutach padły już trzy bramki - najpierw głową trafił Upamecano, później po centrze z rzutu rożnego wyrównał głową Ibisevic, a w siódmej minucie ponowne prowadzenie zapewnił ekipie z Lipska Lookman. Przed przerwą goście zdobyli jeszcze trzeciego gola - po strzale Augustina błąd popełnił Jarstein.

Po zmianie stron strzelanie kontynuowali lipszczanie - w 49. minucie gola zdobył Werner, a pięć minut później po podaniu Lookmana trafił Augustin. Dziesięć minut później gola na 2:5 zdobyli berlińczycy - po centrze Plattenhardta, skutecznie główkował Kalou. Ostatnie słowo należało do gości, a dokładniej Brumy, który ładnym technicznym uderzeniem ustalił wynik na 2:6.

Hertha BSC Berlin - RB Lipsk 2:6 (1:3)
0:1 Upamecano 2'
1:1 Ibisevic 4'
1:2 Lookman 7'
1:3 Augustin 22'
1:4 Werner 49'
1:5 Augustin 54'