Roma zrealizowała cel, grał Skorupski

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  20.05.2018 22:39

Łukasz Skorupski  |  fot. Grzegorz Wajda

AS Roma pokonała na wyjeździe w spotkaniu 38. kolejki Serie A zawodników US Sassuolo. Tym samym drużyna z Wiecznego Miasta zakończyła rozgrywki włoskiej ekstraklasy na trzeciej pozycji w ligowej klasyfikacji, zapewniając sobie również możliwość gry w Lidze Mistrzów.

Starcie rozgrywane na MAPEI Stadium toczone było pod znakiem powrotu Eusebio Di Francesco do swojego byłego klubu. Aktualny szkoleniowiec rzymian miał jednak na niedzielny wieczór cel, którym było zapewnienie trzeciego miejsca Romy na koniec sezonu ligowego. Od pierwszej minuty w składzie Romy grał Łukasz Skorupski.

Już w 12. minucie goście byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia. Alessandro Florenzi, mimo że był pod presją rywala, to zdołał oddać strzał. Piłka po próbie zawodnika Wilków jednak tylko ostemplowała słupek, więc wynik się nie zmienił. Z kolei w 19. minucie bliski szczęścia był Edin Dzeko. Niemniej piłka po próbie Bośniaka przeleciała nad poprzeczką.

Trafienie do szatni na wagę pełnej puli

Gdy wydawało się, że na przerwę obie ekipy zejdą z wynikiem 0:0, to na uderzenie z bardzo ostrego kąta zdecydował się Kostas Manolas. Bramkarz gospodarzy starał się obronić uderzenie Greka. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że ostatecznie wpakował sobie piłkę do bramki i jednocześnie po samobójczym trafieniu Gianluki Pegolo rzymianie objęli prowadzenie.

W drugiej części gry raz po raz gospodarze próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez polskiego bramkarza, ale nie na tyle, aby Skorupski musiał wyciągać piłkę z siatki. Jednocześnie team ze stolicy Włoch zdołał utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.

US Sassuolo - AS Roma 0:1 (0:1)

0:1 Pegolo 45+1' (sam.)