Milan lepszy od Romy!

dodał: Kejar  |  źródło: SerieA.pl  |  31.08.2018 22:31

Gennaro Gattuso  |  fot. Grzegorz Wajda

Zawodnicy Milanu wygrali z graczami Romy 2:1 (1:0). Bramki dla triumfatorów zdobyli Kessie i Cutrone.

Co działo się w tej potyczce? W piątej minucie na uderzenie zdecydował się Suso, ale piłka trafiła w jednego z rywali.

W 16. minucie gospodarze stworzyli sobie najlepszą jak do tej pory okazję. Szansę miał Calabria, lecz uderzył ponad bramką rywali ze stolicy.

Kilkadziesiąt sekund potem blisko szczęścia był Higuain, ale futbolówka minęła słupek i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

W 35. minucie głową uderzał Schick. Strzał zawodnika Romy nie zrobił jednak wrażenia na bramkarzu gospodarzy.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 40. minucie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Kessie.

Kilka minut po zmianie stron piłkarze Romy byli blisko wyrównania. Strzał Dzeko był jednak nieznacznie niecelny.

Podopieczni di Francesco dopięli swego w 59. minucie po trafieniu Fazio. Mecz niejako rozpoczynał się zatem od nowa.

W 61. minucie gospodarze zdobyli gola, ale bramka po użyciu VAR-u nie zostało jednak uznana.

W 66. minucie golkiper Romy z problemami poradził sobie z uderzeniem Calhanoglu.

W 79. minucie N'Zonzi zdobył gola. Znowu użyto VAR-u i ponownie bramka nie została uznana. Tym razem z powodu zagranie piłki ręką.

W 85. minucie bardzo dobrą okazję miał El Shaarawy, ale skuteczną interwencją popisał się golkiper przyjezdnych.

Obie drużyny do samego końca walczyły o zwycięstwo. Finalnie ta sztuka udała się gospodarzom za sprawą bramki Cutrone.

Milan - Roma 2:1 (1:0)

1:0 Kessie 40'
1:1 Fazio 59'
2:1 Cutrone 90+5'

Żółte kartki

Cristante, de Rossi

Milan: Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez (Laxalt 76') - Kessie, Biglia, Bonaventura (Cutrone 84') - Suso, Higuain, Calhanoglu (Castillejo 81')

Roma: Olsen - Fazio, Manolas, Marcano (El Shaarawy 46') - Karsdorp (Santon 78'), de Rossi, N'Zonzi, Kolarov - Pastore (Cristante 68') - Dzeko, Schick

Komentarze | 38 komentarzy

ElCapitano | 31.08.2018 22:36

I co?
Gattuso słaby trener, taktyk itp itp..
Dziś spokojnie mogłobyć wyżej, bardzo dobry mecz z Napoli do 60 min i świetny dzisiaj.
Myślę, że Milaniści 3 pkt po takich dwóch meczach wzięliby w ciemno.
Póki co wyglądają znacznie mocniej od Interu.
A tak ostatnia akcja.. MIÓD!
Brawo!

Zobaczymy jak sobie poradzą w LE, bo grupę mają bardzo trudną.

Luczywo | 31.08.2018 22:38

To nagle Gattuso dobry trener? :D Ale zenada mecz:D

moden1 | 31.08.2018 22:38

Stary, dobry Edin Drzewo :)

sanitas | 31.08.2018 22:38

Otwarta wojna sportowa. Takiego tempa przez 95 minut nikt się nie spodziewał.
Ktoś tam pisał o -9* w Mediolanie:)
3 puckty cieszą. styl również cieszy. szczęście po naszej stronie też cieszy;) trzeba iść spać z uśmiechem na twarzy:)

berlak92 | 31.08.2018 22:40

Trol jest ekspertem...

piaazionii | 31.08.2018 18:02
Każdy inny wynik niż zwycięstwo Romy będzie niespodzianką. Liczę że Di Francesco walnie przyczyni się do wywalenia trenera-amatora z Milanu.

Il_Serpente | 31.08.2018 22:41

Nie ma to jak wyciąganie wniosków po 2 meczach.. Milanista radzę dać na wstrzymanie czy będziecie mieć lepszy sezon od Interu to okaże się w maju

Pjoter | 31.08.2018 22:42

To bodaj najlepszy mecz Milanu w ostatnim pięcioleciu.

Italianiec22 | 31.08.2018 22:43

No to mamy niespodzianke:):)

grzwyss | 31.08.2018 22:43

Co dziś Roma grała to jest skandal. Naliczyłem jakiś milion niedokładnych podań, tak się meczu nie wygra, a trener tu znaczenia nie ma.
Wiem tylko jedno, Milan z Gattuso daleko nie zajdzie, za tamten sezon nie oceniałem, bo wszedł z marszu. Jednak samym sercem, bieganiem i kopaniną wiele się nie zyska. Gdyby Roma była trochę dokładniejsza, to by ten mecz wygrali dojrzałością.
Higuain robi różnicę, ale Milan potrzebuje Conte.

sanitas | 31.08.2018 22:43

Il_Serpente, niestety cenzura niesłusznie go zniosła...
ale masz rację, rozliczenie SerieA w maju wyciągnie wszystkie brudy. dziś Milan się cieszy!:)

berlak92 | 31.08.2018 22:46

Il_serpente zrozum entuzjazm po 2 meczach bo inter ma lepszy skład a to milan miał cięższe mecze na starcie.

Mów mi Andrzej | 31.08.2018 22:47

piazzoni
niech jeszcze dadzą na zakup mózgu dla Ciebie.
dwukrotnie przerwa była na VAR to 5 minut jak najbardziej prawidłowe :)

sanitas | 31.08.2018 22:47

pizoni won do nory. masz rację w zero procentach więc milcz

_tripletta_ | 31.08.2018 22:47

Mecz nie był porywający. Za dużo niedokładności i chaosu w grze.
Roma wygląda fatalnie na ten moment, ale dajmy im czas, to dopiero początek sezonu. Myślę,że w połowie września zacznie się "prawdziwa" gra.
Gratulacje dla Milanu za wygraną.
Cutrone mi od poczatku się podoba. Skuteczny grajek.

superpat | 31.08.2018 22:48

Co za mecz, nieznany gol Higuaina... Takie coś boli centymetry stopa wysunięta. I gol Patryka super miodzio w ostatniej minucie.

berlak92 | 31.08.2018 22:50

Piaazionii czekałem na ciebie... Tłumaczenie w stylu gdyby babka miała wąsy to by wygrała eurowizje... Chociaż raz miej jaja i przyznaj się do błędu

MarcosSalinas | 31.08.2018 22:50

Ktoś jeszcze niedawno pisał jaki  z Cutrone jednosezonowiec...No to zobaczymy ile bramek przy grze ogonów nastrzela ten ''drugi El Shaarawy''.

Taktycznie mogło być trochę lepiej, ale i tak Gattuso wykorzystał w dużym stopniu luki Romy.Rzymianie po takim przemeblowaniu drugiej linii będą mieli nie lada orzech do zgryzienia w tym sezonie.

Kokodzambo | 31.08.2018 22:53

@ElCapitano bo Gattuso to jest słaby taktyk. Ten mecz nie zmienia nic w kontekście jego umiejętności taktycznych, bo Roma grała tragicznie.

karpczonisko | 31.08.2018 22:54

No cóż, nieuznana bramka Higuaina była trochę zabawna, bo spalony wynikał z większego rozmiaru buta xD Ale już mniejsza o to, nie lubię dyskutować o decyzjach sędziów.

Gattuso ten mecz wygrał zmianami - co jak co, wyciągnął wnioski z meczu z Napoli. Zresztą, nie tylko on, piłkarze też wyciągnęli. Taki Biglia na przykład - co jak co, ale zagrał dobry mecz. Calabria natomiast ależ ten chłopak ma werwę w ofensywie, ale w obronie kuleje. Jeśli poprawi grę defensywną to będzie z niego nie lada grajek i Conti będzie miał ciężkie zadanie, żeby go wygryźć. Poza tym Bonaventura niby przeszedł obok meczu, ale jak to on - jak miał przebłysk to był kluczowy, świetne podanie do Rodrigueza po którym padł gol, jak i potem do Higuaina po której Argentyńczyk strzelił niezaliczona bramkę. Higuain robi ogromną różnicę, nawet jak nie strzela to robi ogromną robotę w ofensywie. Jak Suso się nie poprawi to może się obawiać o miejsce w składzie, bo Castillejo dał rewelacyjną zmianę. No i Laxalt - jeśli Strinić wróci do zdrowia i sprawdzi się jako zmiennik RRa, to Borini niech pakuje manatki, bo Diego jest pod każdym względem lepszy od Włocha. Świetna zmiana, masa wiatru, kilka świetnych podań.A no i Cutrone - jak to on, po prostu był tam gdzie trzeba i zrobił to co do niego należało.

No, świetne pocieszenie po dramatycznym Neapolu. Niemniej dalej widoczny jest brak kreatywnego pomocnika - jasne, Bonaventura potrafi mieć przebłysk geniuszu, ale on powinien hasać na skrzydle gdzie bardziej mógłby uwydatnić swoje atuty. A tak z braku laku robi za mezzalę, co wychodzi... różnie. Kilka razy w tym meczu mogliśmy postawić kropkę nad i ale tego nie robiliśmy. Roma na razie nie wyglądała najlepiej, zespół musi się jeszcze zgrać po takiej przebudowie, obstawiam w drugiej rundzie będą dużo groźniejszym zespołem.

berlak92 | 31.08.2018 22:55

Jaką preferujesz dla siebie na noc bo pokazałeś jakim jesteś ekspertem...
piaazionii | 31.08.2018 22:53
Polecam wszystkim maść na ból tyłka. Żal patrzeć na wasz ból tyłka kiedy ktoś mówi wam prawdę z którą nie możecie się pogodzić. Bez pozdrowien pseudoeksperci

dostojnyfarmata | 31.08.2018 22:55

Do przerwy nieco się wynudziłem ale 2. połowa dostarczyła emocji. Nie wiem czy to skutek wypitej whisky czy jednak mecz się rozkręcił ale bawiłem się przednio. No i radość była jak Igła obsłużył Cutrone. 2 gole prawidłowo anulowane ale jednak... pół stopy wysuniętej przed obrońców... eh. Podobała mi się interpretacja zlecona sędziom na MŚ dobrych kilka lat temu że w przypadku jakiegokolwiek styku/kontaktu powinni puszczać grę na korzyść drużyny atakującej.

berlak92 | 31.08.2018 22:57

sanitas | 31.08.2018 23:06

tyle tu osób ma cię za śmiecia i gnidę a ty nie możesz dalej przestać. smaruj rowa i won stąd na zawsze

Adqu | 31.08.2018 23:18

Dziwnie lipna ta Roma, dawno tak slabo grającej drużyny z topu nie oglądałem a jako kibic Nerrazurich widziałem wiele kiepskich meczy po stronie faworyta. Zasłużone zwycięstwo Milanu, bramka Cutrone i akcja podobna do tej z PW.
Ogólnie to dobrze, ze Rzymianie stracili punkty

berlak92 | 31.08.2018 23:26

To też się prosi żeby dodać znawcę. .. Który wie co musiał zrobić gatuso i by lepiej zrobił...
piaazionii | 28.08.2018 17:45
NewMaldini - Milan ma charakter ? brak wygranej z Benevento, bicie od Arsenalu i gwałt urządzony przez Juventus na Milanie pod wodzą Gattuso to dla ciebie charakter - obecny Milan nie ma żadnego charakteru - zgraja marnych piłkarzy licząca na dobry mecz Suso.  Milan prowadził grę przez 2/3 meczu z Napoli ?? - podania w poprzek boiska między obrońcami i z wielkim udziałem bramkarza to żadne prowadzenie gry. Fajnie że wyszedłeś ze swojej nory do której się schowałeś po tym jak chińczycy których broniłeś jak matka swojego noworodka zostali wykopani z Milanu przez Elliota ale nadal wypisujesz głupoty w internetach i znowu się ośmieszasz.

hehe | 31.08.2018 23:26

hau hau hau itd :)
Wygrana Milanu w stylu Juve, brawo Igła, jak przeniesiesz trochę farta z Turynu to kto wie?:)

berlak92 | 31.08.2018 23:29

I jeszcze to...ekspert...
piaazionii | 25.08.2018 22:33
Gattuso rozegrał świetny mecz pod względem taktycznym. Machanie łapami przy lini bocznej może nie przyniesie punktów z drużynami pokroju Napoli lub Romy ale z tak świetną taktyką Milan nie powinien mieć problemów z wypunktowaniem Frosinone lub SPAL :D :D

renegat | 31.08.2018 23:34

wg mnie Milan nie pokazal nic wielkiego. dalej uwazam, ze ustawienie ze skrzydlowymi kompletnie nie pasuje do Milanu. zreszta, kiedy Milan zaczal grac 2 napastnikow odnotowalismy delikatne ozywienie i trafienie. wprawdzie na mega farcie, ale zawsze. poza tym caly czas wisiala bramka w jedna albo druga strone.

Calhanoglu na skrzydle to jakis zart. Bonaventura powinien zamienic sie pozycjami z Turkiem, bo ich walory odpowiadaja wlasnie odwrotnemu ustawieniu na boisku. Bonaventura zreszta moze grac niemalze wszedzie w pomocy, kolejny ladny mecz. Suso zagral bardzo slabiutko, jak na swoje mozliwosci. Igła naprawde niezly mecz. brawo tez dla Calabrii, pomimo bledow. i dla Kessiego. trzeba pochwalic takze Biglie, co nie pamietam kiedy ostatni raz mi sie zdarzylo.

N'Zonzi robil dzisiaj w Romie dywersje. w glownej mierze dzieki niemu Milan swietuje 3 punkty. ale jestem zdania, ze raczej z Gattuso na lawce trenerskiej i z tym ustawieniem, ciezko bedzie wywalczyc awans do LM. mnie to sie srednio poki co podoba. ale obym sie mylil.

dalmare | 01.09.2018 00:13

Gol Higuaina- właśnie takie sytuacje miałam na myśli pisząc niedawno, gdy userzy cieszyli się z pierwszej korzystnej interwencji Var w LaLiga, że Var może też zaboleć... może to nauczy wreszcie Higuaina zważania na ofsajdy
---
"...Ciekawe ile sędzia wziął za przedłużenie meczu..." itp-
- Zachęcam kolegów-userów by zamiast dyskutować wciąż z prowokatorem passion/piaazionii przeznaczyli ten czas na mail do redakcja@goal.pl zgłaszający trolling i multikonta; i by to powtórzyli natychmiast gdy pojawi się w kolejnym wcieleniu.

Wierny_Romanist | 01.09.2018 00:15

N'Zonzi to kompletny parodysta...Roma sprzedała Strootmana i kupiła jego..śmiech na sali. Generalnie mecz też przegrał nam trener. Cały czas trenuje 4-3-3 by teraz trójką w obronie wyjść i bez skrzydłowych ? I te zmiany...Santona mnie najbardziej rozbawiła. Kompletnie nie mam pojęcia po co akurat jego desygnował na boisko. Ogólnie słabo to wygląda i obawiam się, że to bedzie sezon rozczarowań. Chyba, że Eusebio zacznie ogarniać na tej ławce i przestanie rozbawiać swoimi zmianami.

milan84 | 01.09.2018 05:59

Hurrrra MILAN MILAN MILAN :D

ola | 01.09.2018 06:33

Oglądałam jedynie pierwszą połowę.  Zdecydowanie wygrana Milanu się należała.

Nerazzurri_86 | 01.09.2018 08:25

Gratulacje dla Milanu. Niezłe spotkanie.

Muras | 01.09.2018 10:30

Wraca Wielki Milan Czuje to

NewMaldini | 01.09.2018 11:30

Po pierwszej połowie byłem w lekkim szoku, bo nie pamiętam kiedy ostatnio Roma była tak zdominowana. Nie wiem czy to Rzymianie mieli gorszy dzień czy rzeczywiście Rino wykonał tak świetną robotę. W drugiej połowie Roma się obudziła, ale i tak Milan sprawiał lepsze wrażenie. Sporo było widać gry kombinacyjnej (a to coś nowego), miałem też wrażenie, że wyglądamy dużo lepiej fizycznie od rywala. Przy 3/4 akcji byliśmy o pół kroku szybsi od Rzymian. Gattuso musi jednak popracować nad naszą defensywą. Czasem przy stosunkowo niegroźnych sytuacjach bywa nerwowo. Z Napoli kosztowało nad to aż trzy punkty, dzisiaj bez konsekwencji. Bonucci wprowadzał jednak spokój w naszej defensywie. Romagnoli jest świetny, ale on potrzebuje też pewnego siebie partnera.
Zasłużona wygrana i tym bardziej cieszy, że w takich okolicznościach po bramce "jednosezonowca" Cutrone ;) Higuain nawet gdy nie strzela to daje bardzo dużo z przodu. Dzisiaj świetnie rozprowadzał piłkę czego potwierdzeniem jest ostatnia akcja meczu.

Co do Piiazzionich, il serpentów i łepków ich pokroju to proponuję po prostu ignorować - "Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie - po pewnym czasie zauważasz, że świni się to podoba" ;)

Interista1987 | 02.09.2018 02:15