Remis w Rzymie, Stępiński z kolejnym trafieniem

dodał: Adam Buciński  |  źródło: SerieA.pl  |  16.09.2018 14:30

Mariusz Stępiński  |  fot. ASInfo

Niedziele z włoską ekstraklasą powitaliśmy w Rzymie, gdzie miejscowi podejmowali gości z Werony. Po bardzo dobrym i wyrównanym spotkaniu oba kluby podzieliły się punktami, a my zobaczyliśmy aż cztery bramki. Warto także odnotować, że kolejnego gola w barwach gości zanotował Mariusz Stępiński.

Dobry początek Rzymian

Od samego początku spotkanie było wyrównane. Jako pierwsi prowadzenie objęli jednak gospodarze, kiedy to w 10. minucie na listę strzelców wpisał się Stephan El Shaarawy. Wykorzystał on świetne dośrodkowanie od Alessandro Florenziego, a następnie uderzył w lewy dolny róg bramki. Kilkanaście minut później Joel Obi mógł wyrównać, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców.

Po pół godzinie gry mieliśmy już dwa do zera. Tym razem do siatki trafił Bryan Cristante. Odebrał on dobre, niskie podanie, a następnie perfekcyjnie wykończył akcję, ładując futbolówkę w lewy dolny róg bramki. Po chwili ponownie przed szansą nawiązania kontaktu stanął Joel Obi, ale tym razem także nie zdobył on gola. Pod koniec pierwszej połowy swoją szansę miał także Mariusz Stępiński

Chievo walczy do końca

Po zmianie stron znacznie lepiej szło gościom odrabianie strat. Już w 52. minucie gola na dwa do jednego strzelił bowiem Valter Birsa. Jego strzał był perfekcyjny, a bramkarz gospodarzy mógł tylko wyciągnąć piłkę z siatki. Przepiękne uderzenie.

Jeszcze więcej euforii gościom przyniosła jednak 83. minuta. Gola wyrównującego strzelił bowiem Mariusz Stępiński. Polak wykorzystał beznadziejnie zachowanie rzymskiej defensywy i w ogromnym zamieszaniu skierował piłkę do siatki gospodarzy. Na tym mecz się zakończył, a oba kluby podzieliły się punktami.

W następnej kolejce Roma pojedzie do Bolonii, zaś Chievo ugości ekipę z Udine.

AS Roma - Chievo 2:2 (2:0)

1:0 El Shaarawy 10'
2:0 Cristante 30'