Dwa gole Piątka! Wygrane Genoi, Torino i Fiorentiny

dodał: Kejar  |  źródło: SerieA.pl  |  30.09.2018 16:55

Krzysztof Piątek  |  fot. Grzegorz Wajda

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Zawodnicy Chievo przegrali z Torino 0:1 (0:0), Fiorentina pokonała Atalantę 2:0 (0:0), a Frosinone przegrało z Genoą 1:2 (1:2).  Kolejne dwa gole zapisał na swoim koncie Piątek.

Bramka w samej końcówce

Jedyny gol na obiekcie Chievo padł w 88. minucie. Wówczas golkipera gospodarzy pokonał Zaza.

Jak się potem okazało, było to trafienie na wagę kompletu punktów dla Torino.

Jak grali Polacy? Stępiński wszedł na plac gry w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy. Tymczasem Jaroszyński nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Chievo - Torino 0:1 (0:0)

0:1 Zaza 88'

Fiorentina z kompletem

Zawodnicy gospodarzy wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu w 62. minucie. Wtedy to z rzutu karnego nie pomylił się Veretout.

Wynik spotkania na 2:0 ustalił natomiast Biraghi - w doliczonym czasie gry do drugiej połowy.

Drągowski przesiedział całe spotkanie na ławce.

Fiorentina - Atalanta 2:0 (0:0)

1:0 Veretout 62' (k.)
2:0 Biraghi 90+3'

Piątek daje trzy oczka

Bohaterem pierwszej części gry był Piątek. Polski napastnik dwukrotnie wpisał się bowiem na listę strzelców (w 33 i 36. minucie).

Gospodarze odpowiedzieli kilka minut potem, kiedy to z rzutu karnego nie pomylił się Ciano. Pod koniec tej części gry piłkarze beniaminka mogli nawet wyrównać, ale Chibsah uderzył tylko w obramowanie bramki klubu z Genui.

Po zmianie stron wynik już się nie zmienił.

Poza Piątkiem na placu gry - też przez 90 minut - był Salamon (Frosinone).

Frosinone - Genoa 1:2 (1:2)

0:1 Piątek 33'
0:2 Piątek 36'
1:2 Ciano 41' (k.)

Komentarze | 15 komentarzy

SilaSpokoju | 30.09.2018 17:13

Po raz kolejny VAR stosowany wybiórczo. Pierwszy gol (z karnego) Fiorentiny nie powinien mieć miejsca.

Genialny Piątek. Robi świetną robotę w Genoi. Niech gra tak dalej. Brawo!

ACFKrzysiek74 | 30.09.2018 17:17

Viola w pierwszej trójce tabeli.Oby tak do końca!Forza Viola!

Muras | 30.09.2018 17:25

Brawo Krzysiu ! ale wejscie do serie A! oby tak dalej

SCOUSER1892 | 30.09.2018 17:58

owszem karny z kapelusza ale ja lubię Fiorentinę dlatego choć nie popieram takich stuacji to ze zwycięstwa się cieszę, jest podium

@ACFKrzysiek74

oby nie było tak do końca jak jest, bo jest dobrze ale u siebie, Fiorentina słabo punktuje na wyjazdach a to może mieć kluczowe znaczenie w walce o LM

co do Piątka? ............ brak słów :)

hablador | 30.09.2018 18:10

Messi z Ronaldo mają razem tyle samo goli co Piątek. Na jakimkolwiek etapie sezonu brzmi to niewiarygodnie.

Rob66 | 30.09.2018 18:26

Trwa piękny sen Krzysia Piątka. Wspaniała dyspozycja polskiego napastnika.

_tripletta_ | 30.09.2018 18:46

Piątek jest genialny. Jego gra to nie przypadek. W dalszej części sezonu może nie będzie tak regularny, ale te 20 goli ustrzeli. Świetne wejście do SerieA.

Karny dla Fiorentiny to kryminał przy VARze.
A tak sapali w ostatnich dniach...ciekawe czy teraz będą mówić o niesprawiedliwości?
Żenujący klub.

wood | 30.09.2018 20:10

Co mi się podoba u Piątka, że to nie tak, że on tylko dobija na pustaka, ale potrafi nieźle wykorzystywać sytuacje... Dobrze się odnajduje pod bramką i np. gdy jest sam na sam to nie ładuje prosto w bramkarza...
Dobry start, oby tak dalej.

Maagnum89 | 30.09.2018 20:40

ACFKrzysiek74

Wyszła twoja hipokryzja - ostatnio płakałeś jak to Inter niesprawiedliwie otrzymał rzut karny a dzisiaj nawet słowem nie wspomniałeś o karnym dla Fiorentiny który był po prostu kryminałem!

Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

TommyMasta | 30.09.2018 21:01

_tripletta_

Sam jesteś żenujący. Kto z kibiców Violi niby sapał ostanio? Ja tylko napisałem, że moim zdaniem karnego nie powinno być, mimo że zgodnie z przepisami sędzia miał prawo podyktować - nikt inny nie narzekał.

Nikt nie pisze, że dzisiaj karny był sprawiedliwie podyktowany, ja sam się wstydzę za strzelanie takich bramek - nie na tym polega piłka. To był taki sam karny jak ten dla Interu kilka dni temu - podyktowany wbrew duchowi gry, takie coś nigdy nie powinno mieć miejsca, szczególnie gdy sędzia ma do dyspozycji VAR. Zawsze byłem przeciwnikiem tego systemu, bo jak widać dalej decyzje są podejmowane wbrew duchowi sportu. Najlepsze jest to, że po kilkunastu minutach Mirallas został sfaulowany od tyłu w polu karnym, będąc niemal sam na sam z bramkarzem, a tym razem sędzia nawet się nie zdecydował na użycie VAR. Przy karnym była konsultacja, a decyzja podtrzymana.. Śmiech na sali i kompromitacja sędziego oraz całego tego systemu.

Ogólnie słaby mecz Fiorentiny, oprócz obrony ciężko kogoś wyróżnić. Jedziemy dalej.

grzwyss | 30.09.2018 21:22

O to dobre. Ja rozumiem przyczepiać się do komentarzy kibiców Juve, Milanu czy Interu gdzie często spotykamy się z niepoważnymi stwierdzeniami, pomijając nawet trolli. No ale żeby do TommyMasty, który niekiedy jest aż przesadnie obiektywny ? :D (bo nie kojarzę innego aktywnego tutaj kibica Fiołków?)

Joker | 30.09.2018 21:38

Piątek niebywale regularny, bo 8 goli, a z Coppa Italia 12 to jedno, ale fakty są takie że chłopak strzela gole w każdym meczu, i to moim zdaniem zasługuje na największy szacunek... Warto też zauważyć fajną współpracę Piątka z Kouame (sorry ale nie wiem czy dobrze zapisałem jego nazwisko, a nie chce mi się sprawdzać), bo nasz snajper strzelił z jego podań już bodaj 5 goli...

Meryl72 | 30.09.2018 23:06

Ronaldo to ma pecha, jak nie Messi to Piątek.

ciamciaramcia | 01.10.2018 00:24