Derby della Capitale: Zwycięstwo Romy!

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  29.09.2018 16:58

Sobota piłkarskich hitów w Europie rozpoczęła się od konfrontacji na Stadio Olimpico w Rzymie, gdzie w derbach stolicy, Roma pokonała Lazio 3:1 (1:0). Na bramkę Pellegriniego zdobytą tuż przed przerwą, w 67. minucie odpowiedział Immobile, ale później do siatki trafiali już tylko Giallorossi - jako pierwszy Kolarov, a w końcówce Fazio.

Na dwie zmiany po zwycięstwie z Frosinone zdecydował się opiekun Romy, Eusebio di Francesco - miejsca Santona i Schicka zajęli Florenzi oraz Dzeko. Na wymianę pięciu piłkarzy po wygranej z Udinese zdecydował się za to Simone Inzaghi - zamiast Wallace'a, Badelja, Gabarrona, Correi i Caicedo mogliśmy obejrzeć w akcji Caceresa, Lucasa, Marusicia, Milinkovicia-Savicia i Immobile.

Na pierwszą sytuację trzeba było poczekać do 18. minuty, kiedy to uderzenie Marusicia z ostrego kąta, na rzut rożny sparował Olsen. Groźnie było również po kornerze, albowiem piłka po uderzeniu Immobile zmierzała do bramki, ale na szczęście dla gospodarzy, odbiła się po drodze od pleców jednego z obrońców.

W kolejnych minutach zaatakowali piłkarze Romy - w 23. minucie z obrońcą poradził sobie Dzeko, ale ze strzałem Bośniaka poradził sobie Strakosha. Bramkarz Lazio do pracy zmuszony został również minutę później, kiedy to zatrzymał nogą futbolówkę, po tym jak z ostrego kąta próbował Pastore.

Bramka do szatni

Wyniku nie zdołali zmienić w kolejnych sytuacjach Immobile i De Rossi, ale w 45. minucie, Giallorossi w końcu otworzyli wynik - po zgraniu piłki głową przez Edina Dzeko i sporym zamieszaniu w szesnastce Lazio, złe wyjście Strakoshy wykorzystał Pellegrini, który sprytnie piętą posłał piłkę do pustej bramki.

Wymiana ciosów

Roma na prowadzeniu utrzymywała się do 67. minuty - fatalny błąd popełnił Fazio, który jako ostatni obrońca przed bramkarzem stracił futbolówkę na rzecz Ciro Immobile, a napastnik Lazio płaskim strzałem doprowadził do wyrównania. Cztery minuty później było już jednak 2:1 - po faulu Badelja tuż przed polem karnym, Kolarov zaskoczył Strakoshę strzałem w obstawiony przez bramkarza róg.

W 81. minucie po uderzeniu Milinkovicia-Savicia zza pola karnego, Olsen zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Podobny scenariusz dotyczył próby Kolarova trzy minuty później, z tym że Strakosha musiał nieco bardziej napocić się przy swojej interwencji.

Fazio pieczętuje zwycięstwo

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, podopieczni Eusebio di Francesco zdobyli bramkę na 3:1 - po dośrodkowaniu Pellegriniego z rzutu wolnego obrońcy Lazio nie upilnowali Fazio, a Argentyńczyk z kilku metrów pokonał Strakoshę.

Kiedy następne mecze?

Roma przerwała tym samym serię czterech kolejnych zwycięstw Lazio i skróciła dystans do derbowego rywala do zaledwie jednego punktu. Następny tydzień przyniesie Giallorossim dwa mecze - najpierw z Viktorią Pilzno w Champions League, a później z Empoli w Serie A. Lazio w czwartek zagrają z Frankfurtem w Lidze Europy, natomiast w kolejną niedzielę, piłkarze Inzaghiego podejmą Fiorentinę.

AS Roma - S.S. Lazio 3:1 (1:0)

1:0 Pellegrini 45'
1:1 Immobile 67'
2:1 Kolarov 71'