Bologna lepsza od Udinese, grali Polacy

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  30.09.2018 14:24

Łukasz Skorupski  |  fot. Grzegorz Wajda

W pierwszym niedzielnym starciu siódmej kolejki Serie A ważne zwycięstwo zaliczyła Bologna FC, pokonując 2:1 Udinese Calcio. Dzięki tej wiktorii ekipa Pippo Inzaghiego wskoczyła na 13. miejsce w ligowej klasyfikacji. Dodajmy, że w zwycięskiej drużynie cały mecz zaliczył Łukasz Skorupski.

Pod dużą krytyką był przed niedzielnym starciem szkoleniowiec ekipy z regionu Emilia-Romania, która do swojego spotkania podchodziła po porażce z Juventusem FC. W nie lepszych humorach do swojego meczu przystępowali zawodnicy Zebr, którzy w środku tygodnia ulegli Lazio Rzym.

Po pierwszych 32 minutach więcej powodów do radości mogli mieć kibice Udinese, gdyż na prowadzenie gości wyprowadził Ignacio Pussetto. Argentyńczyk otrzymał crossowe podanie od Rodrigo de Paula, poradził sobie z jednym z obrońców rywali i precyzyjnym strzałem pokonał polskiego bramkarza Rossoblu.

Gdy wydawało się, że do przerwy zawodnicy Udinese zejdą do szatni z jednobramkową zaliczką, to do wyrównania w 42. minucie doprowadził Federico Santander. Paragwajczyk wykorzystał przytomne zagranie od Mattiasa Svanberga i uderzeniem sprzed pola karnego sprawił, że Simone Scuffet został zmuszony do kapitulacji.

Od 64 minuty na placu gry w ekipie z Dacia Arena pojawił się Łukasz Teodorczyk. Polski napastnik nie wyróżnił się jednak niczym specjalnym, wygrywając jeden pojedynek główkowy, ale nie oddając żadnego strzału na bramkę rywali. Ogólnie ekipa Julio Velazqueza w całym spotkaniu zaliczyła tylko dwa celne uderzenia.

Tymczasem w samej końcówce meczu gola wyprowadzającego gospodarzy na prowadzenie strzelił Riccardo Orsolini i jak się później okazało było to trafienie, które ustaliło wynik rywalizacji na 2:1 dla podopiecznych Filippo Inzaghiego. Dodajmy, że była to druga wiktoria w trwającej kampanii bolończyków.

Bologna FC - Udinese Calcio 2:1 (1:1)

0:1 Pussetto 32'
1:1 Santander 42'
2:1 Orsolini 82'