Sosnowiczanie z przełamaniem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  20.10.2018 17:24

Lotto Ekstraklasa

Zagłębie Sosnowiec w meczu 12. kolejki polskiej ekstraklasy pokonało w roli gospodarza Miedź Legnica 3:1. Dzięki tej wygranej drużyna z Zagłębia Dąbrowskiego ma na swoim koncie 10 punktów.

Pod znakiem debiutu Valdasa Ivanauskasa w roli szkoleniowca drużyny z siedzibą na Stadionie Ludowym toczone było pierwsze sobotnie spotkane w Lotto Ekstraklasie. Sosnowiczanie zamierzali wygrać, aby wydostać się ze strefy spadkowej. Z kolei ekipa Dominika Nowaka miała zamiar zbliżyć się do drużyn z pierwszej ósemki tabeli.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Sosnowcu byli świadkami trzech goli w pierwszej połowie i jednego w drugiej części gry. Wynik meczu został odkorkowany bardzo szybko, bo już w trzeciej minucie, gdy na prowadzenie gości wyprowadził Petteri Forsell, wykorzystując rzut karny. To były jednak dobre złego początki dla Miedzi.

Po stracie bramki gospodarze w batalii dwóch beniaminków wzięli się solidniej do pracy. Następstwem tego były dwa trafienia Szymona Pawłowskiego. Doświadczony pomocnik najpierw popisał się precyzyjnym uderzeniem z prawej nogi w 12. minucie, a swojego drugiego gola strzelił w 41. minucie, wykorzystując złą interwencję bramkarza rywali.

W drugiej odsłonie wynik spotkania ustalił Fran Cruz Torres, który skierował piłkę do własnej siatki po uderzenie głową. Jednocześnie piłkarze Zagłębia przełamali serię ośmiu spotkań bez zwycięstwa, a legniczanie zanotowali swoją szóstą porażkę w trakcie trwającej kampanii.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 3:1 (2:1)

0:1 Forsell 3' (k.)
1:1 Pawłowski 12'
2:1 Pawłowski 41'
3:1 Torres 63' (sam.)