Miedź ogrywa Górnika

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  09.12.2018 17:22

Henrik Ojamaa  |  fot. Rafał Rusek

Zawodnicy Górnika przegrali z Miedzią 1:3 (0:1). Dla beniaminka to drugi triumf z kolei.

Jak wyglądało to spotkanie? W dziesiątej minucie goście mieli premierową okazję, ale Zieliński finalnie nie trafił w futbolówkę.

Siedem minut potem blisko byli gospodarze. Na uderzenie zdecydował się Jimenez, lecz bardzo dobrze spisał się golkiper beniaminka.

Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekaliśmy do 36. minuty. Wtedy to bardzo dobrze z wolnego uderzył Forsell. Piłka odbiła się jeszcze od słupka, bramkarza Górnika i wpadła do siatki.

Pod koniec pierwszej połowy bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć również Ojamaa. Tym razem Loska wybił piłkę na rzut rożny.

W 53. minucie beniaminek zdobył kolejne trafienie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Forsell, który skutecznie wykonał rzut karny. W 61. minucie było już po meczu. Bramkę zdobył bowiem też Ojamaa.

Siedem minut potem na uderzenie zdecydował się Zapolnik, ale jego próba nie zrobiła wrażenia na golkiperze Miedzianki.

W 75. minucie mogło być już 4:0. Tym razem jednak Zieliński uderzył tylko w słupek bramki gospodarzy.

Gospodarzy tego dnia stać było tylko na trafienie honorowe. Jego autorem został w 90. minucie Angulo.

Górnik - Miedź 1:3 (0:1)

0:1 Loska 36' (sam.)
0:2 Forsell 53' (k.)
0:3 Ojamaa 61'
1:3 Angulo 90'