Cagliari wyrywa komplet punktów Romie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  08.12.2018 19:59

Serie A

W drugim sobotnim spotkaniu włoskiej ekstraklasy piłkarze AS Romy tylko zremisowali w delegacji z Cagliari Calcio. Jednocześnie Giallorossi zaliczyli drugi z rzędu podział punktów w lidze włoskiej, zwiększając swoją stratę do drużyn walczących o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc przełamać passę trzech kolejnych remisów w Serie A. Dobrym prognostykiem dla wyspiarzy miała być ich ostatnia wygrana w Coppa Italia w starciu przeciwko Chievo Werona. Rzymianie mieli z kolei zamiar wrócić na zwycięski szlak po dwóch meczach w lidze włoskiej bez wygranej.

W pierwszych trzech kwadransach gry faworyzowani goście zapracowali na to, aby na przerwę udać się z dwubramkową zaliczką. Najpierw do siatki rywali trafił Bryan Cristante, popisując się precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego. Z kolei tuż przed przerwę drugiego gola dla Romy po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego strzelił Aleksandar Kolarov.

W drugiej odsłonie Rossoblu za sprawą Artura Ionity najpierw zdobyli bramkę kontaktową w 84. minucie. Tymczasem w doliczonym czasie niemożliwego dokonał Marco Sau, wyrównując stan boiskowej rywalizacji. Tym samym spotkanie na Sardegna Arena zakończyło się wynikiem 2:2.

Cagliari Calcio - AS Roma 2:2 (0:2)

0:1 Cristante 45+3'
0:2 Kolarov 41'
1:2 Ionita 84'