Arsenal z kompletem

dodał: Kejar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  22.12.2018 15:20

Unai Emery  |  fot. Michał Świerżyński

Gracze Arsenalu wygrali u siebie z Burnley 3:1 (1:0). Gole dla zwycięskiej ekipy zdobywali Aubameyang (dwa) i Iwobi.

Co działo się w tej potyczce? Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie, ale Maitland-Niles został zatrzymany przez dobrze interweniującego Harta.

Kilkadziesiąt sekund potem świetnie w bramce Kanonierów spisał się zaś Leno, który poradził sobie z szarżującym Westwoodem.

Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekaliśmy do 14. minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Aubameyang.

Kilka minut po zmianie strony było już 2:0 dla The Gunners. Ponownie głównym bohaterem Kanonierów okazał się Aubameyang, któremu asystował Lacazette.

W 63. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. Wtedy to Barnes na raty pokonał bowiem golkipera ekipy z Londynu.

Gospodarze finalnie nie wypuścili jednak zwycięstwa z rąk. Co więcej, w doliczonym czasie gry zdobyli kolejnego gola. Jego autorem został Iwobi.

Arsenal - Burnley 3:1 (1:0)

1:0 Aubameyang 14'
2:0 Aubameyang 48'
2:1 Barnes 63'
3:1 Iwobi 90+1'