Everton z trzema oczkami

Piłka Premier League

Zawodnicy Evertonu wygrali u siebie z graczami Bournemouth 2:0 (0:0). Tym samym gospodarze przerwali serię dwóch kolejnych porażek.

Jak wyglądała ta potyczka? W ósmej minucie na uderzenie zdecydował się King, ale bardzo dobrze interweniował golkiper gospodarzy.

Sześć minut potem uderzenie Brooksa odbiło się od słupka bramki ekipy z Liverpoolu. Natomiast w 26. minucie Pickford skutecznie interweniował przy rzucie różnym gości – egzekwowanym przez Stanislasa.

Kilka minut przed przerwą bardzo blisko szczęścia był Keane, ale zabrakło mu nieco precyzji i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekaliśmy do 61. minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Zouma.

W 77. minucie mogło być 2:0, ale Richarlison nie wykorzystał swojej szansy.

Finalnie wynik tego spotkania – na 2:0 – ustalił Calvert-Lewin i Everton zdobył komplet oczek.

Everton – Bournemouth 2:0 (0:0)