LE: Grad goli na Roazhon Park

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Niesamowity przebieg miała rywalizacja w ramach 1/16 finału Ligi Europy, w której Stade Rennes na swoim stadionie mierzyło się z Realem Betis. Gospodarze, chociaż w pierwszej połowie zdobyli trzy bramki, to ostatecznie musieli zadowolić się remisem w boju z drużyną z Andaluzji.

Przedstawiciel francuskiej ekstraklasy przystępował do swojego meczu jako ósma aktualnie ekipa w tabeli Ligue 1. Z kolei team z Sewilli plasuje się po 23 meczach ligowych La Liga na siódmej pozycji.

Wynik spotkania został otwarty błyskawicznie, bo już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Adrien Hunou. 25-latek wykorzystał podanie od Mehdiego Zeffane i z bliska skierował piłkę do siatki. Na tym Rennes nie zamierzało poprzestać, a drugi gol dla francuskiej ekipy padł po niefortunnej interwencji Javiego Garcii.

Co prawda w 32. minucie goście zaliczyli kontaktowe trafienie za sprawą Giovanniego Lo Celso, ale ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do gospodarzy za sprawą Hatema Ben Arfa. Tym samym do przerwy gospodarze prowadzili 3:1.

Po zmianie stron Betis wziął się solidniej do pracy, chcąc odrobić straty i sztuka ta udała się podopiecznym Quigue Setiena. Najpierw drugiego gola dla drużyny z Andaluzji strzelił Sidnei, wykorzystując dośrodkowanie Joaquina z rzutu wolnego. Z kolei wynik spotkania na 3:3 ustalił Diego Lainez, kierując w szczęśliwych okolicznościach piłkę do siatki.

Betis: Firpo 16′, Lo Celso 74′

Rennes (44-2): Koubek – Zeffane, Da Silva, Mexer, H. Traore, Hunou (80′ Bensebaini), Andre, Grenier (69′ Gelin), Sarr (49′ Bourigeaud), Niang, Ben Arfa

Betis (4-2-3-1): Robles – Mandi, Javi García, Sidnei, Joaquin (84′ Barragán), Canales, W. Carvalho, Guardado, Firpo (26′ Lainez), Lo Celso, Moron (72. Jesé Rodríguez).

Sędzia główny: Slavko Vincić (Słowenia)