LE: Chelsea wygrywa w Szwecji

Olivier Giroud

Całkiem niezłą zaliczkę wypracowali sobie dzisiaj piłkarze londyńskiej Chelsea, którzy w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy, ograli na wyjeździe szwedzkie Malmo 2:1 (1:0). Bramki dla londyńczyków zdobyli Barkley i Giroud, a po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Christiansen. Rewanż za tydzień na Stamford Bridge.

Londyńczycy długo nie potrafili przedostać się przez obronę gospodarzy, ale kiedy udało im się to kwadrans przed przerwą, to od razu strzelili gola. Po dośrodkowaniu Pedro z prawego skrzydła, futbolówkę, dość szczęśliwie, opanował Barkley, który następnie trącił ją obok próbującego interweniować Dahlina.

Po stracie bramki, w ostatnim kwadransie premierowej odsłony, ciekawsze sytuacje tworzyli sobie gospodarze. W 32. minucie Kepa wybronił uderzenie Christiansena, natomiast cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, minimalnie pomylił się Traustason.

Szwedzi nie mieli zamiaru rezygnować z pogoni za wyrównującym gole również po przerwie – w 53. minucie bardzo bliski szczęścia był Traustason, po którego uderzeniu, futbolówkę zmierzającą do siatki na rzut rożny głową wybił David Luiz.

Co nie udało się gospodarzom, powiodło się kilka minut później gościom – po szybkiej kontrze, piłkę wzdłuż linii bramkowej posłał Willian, a sprytnym uderzeniem piętą na 2:0 podwyższył Giroud. Swoje sytuacje mieli w kolejnych minutach jeszcze Barkley i Pedro, ale w obu przypadkach, futbolówka minęła światło bramki.

Podopieczni Uwe Roslera dopięli jednak swego i w 80. minucie zdobyli zasłużonego gola – prostopadłym podaniem asystę zanotował Rosenberg, natomiast straty zmniejszył Christiansen. Więcej bramek na Swedbank Stadion już nie padło i londyńczycy mogli cieszyć się z wykonania pierwszego kroku w kierunku 1/8 finału.

Malmo FF – Chelsea FC 1:2 (0:1)

0:1 Barkley 30′
0:2 Giroud 58′
1:2 Christiansen 79′

Składy:

Malmo: Dahlin – Safari, Bengtsson, Nielsen, Vindheim – Rieks, Bachirou, Christiansen (81′ Gall), Traustason (70′ Lewicki) – Rosenberg, Antonsson (70′ Strandberg)

Chelsea: Kepa – Emerson, Christensen, Luiz, Azpilicueta – Kovacić, Jorginho (74′ Kante), Barkley – Pedro (84′ Hudson-Odoi), Giroud, Willian (71′ Hazard)

Sędzia główny: Aliaksei Kulbakov (Białoruś)