LE: Zwycięski remis Villarreal

Oficjalna piłka Ligi Europy

W meczu w ramach 1/16 finału Ligi Europy toczonym na  Estadio de la Ceramica zawodnicy Villarreal CF zremisowali na swoim stadionie ze Sportingiem Clube de Portugal 1:1. W związku z tym, że w pierwszym boju z udziałem obu ekip górą był team z Hiszpanii, to właśnie ekipa Javiego Calleji awansowała do 1/8 finału rozgrywek.

W pierwszym starciu z udziałem obu drużyn przedstawiciel La Liga wypracował sobie jednobramkową zaliczkę, która stawiała Villarreal w uprzywilejowanej pozycji przed rewanżem. Gospodarze przystępowali do swojej potyczki opromienieni wygraną nad Sevillą FC, z kolei team z Portugalii miał za sobą zwycięski bój ze Sportingiem Braga.

W doliczonym czasie pierwszej połowy portugalska ekipa sprawiła, że rywalizacja zaczęła się w praktyce od początku, bo bramkę dla Sportingu zdobył Bruno Fernandes. Jednocześnie czwarta aktualnie drużyna tabeli ligi portugalskiej znów mogła wierzyć w awans.

W drugiej odsłonie sytuacja Sportingu nieco się skomplikowała, bo z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki plac gry musiał opuścić Jefferson Nascimento. Villarreal grę w przewadze wykorzystał w 81. minucie, gdy Pablo Fornals skierował piłkę do siatki, więc mecz zakończył się remisem, który okazał się zwycięski dla El Submarino Amarillo.

Villarreal CF – Sporting Clube de Portugal 1:1 (0:1)

0:1 Bruno Fernandes 45+1′
1:1 Fornals 81′