Valencia pnie się w górę tabeli

Denis Czeryszew

Na zakończenie niedzielnej rywalizacji w 26. kolejce hiszpańskiej La Liga, Valencia ograła przed własną publicznością Athletic Bilbao 2:0 (0:0). Prowadzenie Nietoperzom dał tuż po przerwie Rodrigo, a zdobycie kompletu punktów przypieczętował w 89. minucie Gameiro. Valencia ma już tylko punkt straty do szóstej Sevilli.

Aż sześciu zmian po pucharowym zwycięstwie nad Betisem dokonał w wyjściowej jedenastce trener Marcelino – zamiast Domenecha, Gabriela, Picciniego, Guedesa, Coquelina i Gameiro, mogliśmy oglądać Neto, Diakhaby’ego, Cherysheva, Kondogbię, Torresa i Minę. Jednego piłkarza po ograniu Eibaru wymienił za to trener Garitano – Capę zastąpił Ibai.

Pierwszą okazję wypracowali sobie w szóstej minucie goście, ale uderzenie Williamsa pewnie wybronił Neto. Gospodarze odpowiedzieli siedem minut później, kiedy to minimalnie niecelnie z dystansu przymierzył Wass. W 23. minucie zakotłowało się jeszcze pod bramką Basków, ale Herrerin w ostatniej chwili powstrzymał Diakhaby’ego.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla Nietoperzy, którzy już cztery minuty po zmianie stron objęli prowadzenie – po wymianie piłki z Miną, fantastycznym uderzeniem z woleja z linii pola karnego popisał się Rodrigo.

W 73. minucie okazję na podwyższenie prowadzenia miał wprowadzony po przerwie Gameiro, którego uderzenie zza pola karnego minęło jednak światło bramki. Kwadrans później, Francuz umieścił już jednak piłkę w siatce – Guedes wprowadził w pole karne Solera, ten zagrał płasko na siódmy metr, a Gameiro dopełnił formalności i przypieczętował zwycięstwo Los Che.

Kiedy następne mecze?

Podopieczni Marcelino Garcii Torala przerwali serię czterech ligowych remisów i odnieśli siódme zwycięstwo w trwającej kampanii La Liga – Valencia na poważnie włączyła się do walki o puchary i traci aktualnie zaledwie punkt do szóstej Sevilli, a sześć oczek do czwartego Getafe. W następnej kolejce, Los Che zmierzą się z Gironą, a Bilbao podejmie Espanyol.

Valencia CF – Athletic Bilbao 2:0 (0:0)

1:0 Rodrigo 49′
2:0 Gameiro 89′