AS Roma z trzema punktami

dodał: Adam Buciński  |  źródło: SerieA.pl  |  11.03.2019 22:27

Patrick Schick  |  fot. Grzegorz Wajda

Zwycięstwem gospodarzy zakończyło się poniedziałkowe spotkanie w Serie A, podczas którego AS Roma mierzyła się z Empoli. Na Stadio Olimpico zobaczyliśmy trzy gole, a także jedną czerwoną kartkę, którą został ukarany Alessandro Florenzi.

Pierwszego gola w tym meczu zobaczyliśmy już po niespełna dziewięciu minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Stephan El Shaarawy, który mocno i precyzyjnie uderzył zza pola karnego, w efektywny sposób kierując futbolówkę tuż przy prawym słupku.

Kilkadziesiąt sekund później było jednak już jeden do jednego. Tym razem byliśmy jednak świadkami kuriozalnej bramki, gdyż trafienie samobójcze zaliczył Juan Jesus. Brazylijczyk fatalnie interweniował podczas wykonywania rzutu wolnego i głową skierował piłkę do własnej siatki.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 2:1. Gola dla gospodarzy zdobył Patrik Schick, który najwyżej wyskoczył podczas dośrodkowania z prawej strony boiska, a następnie strzałem głową pokonał bramkarza Empoli.

Po zmianie stron emocji również nie brakowało. Przede wszystkim poruszenie na trybunach wywołała czerwona kartka jaką sędzia pokazał Alessandro Florenziemu. Włoski zawodnik musiał opuścić boisko w 80. minucie, a w związku z tym nie zobaczymy go w kolejnym ligowym starciu. Nie wpłynęło to jednak na wynik meczu, a trzy punkty pozostały na Stadio Olimpico.

AS Roma - Empoli 2:1 (2:1)

1:0 El Shaarawy 9'