PSG wygrywa z Marsylią

Angel Di Maria

Paris Saint-Germain pewnie 3:1 pokonało Olympique Marsylia w niedzielnym hicie Ligue 1.

Pierwsza bramka niedzielnego spotkania na Parc des Princes padła w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po szybkim kontrataku gospodarzy, Angel Di Maria zagrał w tempo do wbiegającego w pole karne Kyliana Mbappe, który pewnym uderzeniem z lewej strony pokonał Mandandę.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Marsylii, która niedługo po rozpoczęciu gry doprowadziła do wyrównania. Z piłką w pole karne PSG wpadł wówczas Lucas Ocampos, a następnie zagrał do Valere Germaina, który uderzeniem w długi róg trafił do siatki.

W 55. minucie PSG było ponownie na prowadzeniu. Tym razem Mandandę uderzeniem z prawej strony pola karnego pokonał Di Maria. Siedem minut później bramkarz Marsylii musiał opuścić boisko, po tym jak został ukarany czerwoną kartką za zagranie piłki ręką poza polem karnym.

W 66. minucie gospodarze prowadzili już 3:1. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Di Maria, który pokonał Yohanna Pele kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry mogła paść czwarta bramka dla PSG, ale rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Mbappe.

Paris Saint-Germain – Olympique Marsylia 3:1 (1:0)

1:0 Mbappe 45+2′
1:1 Germain 46′
2:1 Di Maria 55′
3:1 Di Maria 66′