Sampdoria lepsza od Milanu, grali Polacy

dodał: Kejar  |  źródło: SerieA.pl  |  30.03.2019 22:21

Karol Linetty  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Zawodnicy Sampdorii wygrali z Milanem 1:0. Bereszyński przesiedział spotkanie na ławce. Z kolei Linetty (Sampdoria) i Piątek (Milan) rozegrali po 90 minut.

Jak wyglądało to spotkanie? Już na samym początku tej potyczki fatalny błąd popełnił Donnarumma, który nastrzelił Defrela - 1:0 dla Sampy.

W dziesiątej minucie wyrównać mógł Piątek. Polak dobrze opanował górną piłkę, ale został zatrzymany przez Audero. Zresztą, nawet gdyby zdobył bramkę, nie byłaby ona uznana z powodu zagrania piłki ręką przez napastnika Milanu.

Sześć minut potem Linetty uruchomił Quagliarellę. Włoch uderzył z pierwszej piłki, ale zabrakło mu nieco precyzji.

W 25. minucie Suso zdecydował się na uderzenie w dolny róg. Bramkarz gospodarzy stanął jednak na wysokości zadania i poradził sobie z tą próbą.

Cztery minuty potem Linetty znowu dostrzegł Quagliarellę, lecz Włoch w sytuacji sam na sam przestrzelił.

W 57. minucie gospodarze mogli podwyższyć. Po raz kolejny niepewnie interweniował Donnarumma. Finalnie piłka trafiła do Defrela, ale zawodnik Sampdorii spudłował.

W 59. minucie blisko był Suso, ale ostatecznie piłka po rykoszecie trafiła tylko w boczną siatkę. Kilkadziesiąt sekund potem bramkę zdobył Bakayoko - nie została ona jednak uznana z powodu przewinienia na Audero.

W 66. minucie na strzał zdecydował się Ramirez. Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką bramki przyjezdnych. Chwilę potem Linetty też nieznacznie chybił.

Sześć minut później Quagliarella uderzył w poprzeczkę. Było blisko, ale wciąż mieliśmy wynik 1:0 dla Sampdorii.

W 79. minucie kolejnego gola na swoim koncie mógł zapisać Defrel, ale tym razem bardzo dobrze spisał się Donnarumma. Kilka minut potem Audero obronił natomiast uderzenie Contiego.

Pod koniec regulaminowego czasu gry Piątek upadł w polu karnym. Goście domagali się jedenastki. Po wideoweryfikacji sędzia nie zdecydował się jednak na karnego.

Doliczony czas gry także był bardzo emocjonujący. W jego pierwszej minucie bramkarz Milanu poradził sobie z uderzeniem Saponary. W samej końcówce dużo pracy miał zaś golkiper gospodarzy, który obronił uderzenia Castillejo oraz Piątka.

Do ostatniego gwizdka sędziego nie padły już żadne bramki.

Sampdoria - Milan 1:0 (1:0)