Spadek Huddersfield, wygrane Burnley i Świętych

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  30.03.2019 18:08

Jan Bednarek  |  fot. Grzegorz Wajda

Dziś już oficjalnie, choć było to wiadome już od dłuższego czasu, Huddersfield Town pożegnało się z Premier League po porażce z Crystal Palace. Bardzo ważne wygrane zanotowały za to Southampton oraz Burnley. Komplet punktów na swoje konto zapisało także Leicester.

Bardzo cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odnotowali dziś piłkarze Southampton, którzy pokonali skromnie, również rywalizające o uniknięcie degradacji Brighton 1:0. Decydująca o losach spotkania okazała się 53. minuta, kiedy to po asyście Redmonda, komplet punktów gościom zapewnił Hojbjerg. Kolejny pełny mecz w barwach Świętych rozegrał Jan Bednarek.

Podobnie jak Southampton, niezwykle istotne trzy oczka do swojego konta dopisali dziś gracze Burnley, którzy przerwali serię porażek i ograli na Turf Moor Wolverhampton 2:0. Już w drugiej minucie gry, w bardzo pechowy sposób futbolówkę do własnej siatki skierował Coady, a niespełna kwadrans przed końcem meczu, triumf The Clarets płaskim strzałem przypieczętował McNeil.

Już oficjalnie z Premier League żegnają się piłkarze Huddersfield Town, którzy po porażce z Crystal Palace tracą do bezpiecznego 17. miejsca 19 punktów, przy 18 możliwych do zdobycia oczek. Wygrana Orłów narodziła się w ostatnim kwadransie - najpierw rzut karny wykorzystał Milivojević, a tuż przed końcem, po asyście Zahy, do siatki trafił van Aanholt.

Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Leicesteru, którzy na King Power Stadium okazali się lepsi od Bournemouth. W 11. minucie gospodarze otworzyli wynik - po strzale Chilwella, tor lotu piłki zmienił jeszcze Morgan. Wynik ustalony został w 82. minucie - po dośrodkowaniu Tielemansa, wychodzącego z bramki Begovicia uprzedził Vardy.

Brighton & Hove Albion - Southampton 0:1 (0:0)
0:1 Hojbjerg 53'

Burnley - Wolverhampton Wanderers 2:0 (1:0)
1:0 Coady (sam.) 2'
2:0 McNeil 77'

Crystal Palace - Huddersfield Town 2:0 (0:0)
1:0 Milivojević (k.) 77'
2:0 van Aanholt 88'