Fortuna 1 Liga: Bez zmian na czele tabeli

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: 1liga.org / Informacja prasowa  |  31.03.2019 14:19

Fortuna 1 Liga

Bez zmian na czele tabeli Fortuna 1 Ligi. W grupie pościgowej pozostają ekipy z Mielca i Nowego Sącza. Równie ciekawie dzieje się w dole tabeli. Przewaga punktowa 11 zespołu w tabeli nad strefą spadkową wynosi zaledwie 4 punkty.

Przewagę w tabeli zachowały ekipy Rakowa Częstochowa i ŁKS-u Łódź. Łodzianie zajmujący 2 pozycję mają 5 punktów przewagi nad PGE FKS Stalą Mielec oraz 6 nad Sandecją Nowy Sącz. Wciąż niepokonany w lidze jest Stomil Olsztyn. Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania zanotowała GieKSa.

ŁKS Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0

Nie zwalnia tempa beniaminek Fortuna 1 Ligi. Łodzianie odnieśli 14 zwycięstwo w tym sezonie. Od początku roku ŁKS nie zaznał jeszcze porażki, a passa bez porażki w lidze wynosi już 17 spotkań. Co więcej podopieczni Kazimierza Moskala strzelili w ostatnich 4 meczach 10 goli i nie stracili ani jednego. Dzięki wygranej ŁKS zachował 5 punktów przewagi nad PGE FKS Stalą Mielec. Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało w ostatnich 5 spotkaniach aż 3 razy. Tym samym strata Górali do miejsca premiowanego awansem wynosi już 14 punktów.

Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów 3:0

W efektowny sposób przełamali się gracze Puszczy. Wygrywając z Chrobrym przełamali passę 5 meczów bez zwycięstwa w lidze. Co więcej gol Piotra Stawarczyka przerwał licznik Puszczy bez gola, który zatrzymał się na 462 minutach. Porażka oznacza, że przewaga Chrobrego nad strefą spadkową wynosi zaledwie 3 punkty.

Wigry Suwałki - PGE FKS Stal Mielec 0:1

Na zwycięski szlak wróciła drużyna Artura Skowronka. Tym samym mielczanie zachowali szansę na awans, ale ich strata do ŁKS-u wciąż wynosi 5 punktów. Dla Wigier była to 3 porażka w ostatnich 5 meczach. Oznacza to, że ekipa Ariela Jakubowskiego ma 2 punkty straty do bezpiecznego Stomilu Olsztyn.

Chojniczanka Chojnice - Bruk-Bet Teramlica Nieciecza 1:1

Zaledwie 7 minut cieszyli się z prowadzenia goście w Chojnicach. Obie bramki padły w ostatnich 20 minutach gry. Chojniczanka wciąż ma 1 punkt przewagi w tabeli nad Słoniami. Po sobotnim remisie gospodarze zajmują dziewiąte miejsce, z kolei Bruk-Bet znajduje się o jedną pozycję niżej.

Sandecja Nowy Sącz - Warta Poznań 2:1

Pierwsze zwycięstwo w 2019 roku odnieśli zawodnicy Sandecji Nowy Sącz. Dzięki wygranej ekipa z Nowego Sącza przełamała passę 5 meczów bez zwycięstwa. Co więcej gracze Tomasza Kafarskiego wciąż liczą się w walce o awans. Warta wciąż nie może być pewna utrzymania. Beniaminek nad strefą spadkową ma tylko 2 punkty przewagi, a kolejnymi przeciwnikami zespołu z Poznania będą Wigry oraz Raków Częstochowa.

Odra Opole - GieKSa Katowice 0:4

Popis umiejętności GieKSy w Opolu. Katowiczanie już po pierwszej połowie prowadzili różnicą 3 bramek, a po przerwie, mimo gry w osłabieniu dołożyli 4 trafienie. Zwycięstwo pozwoliło GieKSie zmniejszyć stratę do Stomilu Olsztyn do 4 punktów. Odra z kolei nie potrafi przełamać złej passy z ekipą z Katowic od 12 lat. Dla zawodników z Oleskiej była to też pierwsza tak wysoka porażka w tym sezonie przed własną publicznością.

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 1:1

Duma Warmii była bliska 9 wygranej w tym sezonie, ale goście wyrównali w 7. minucie doliczonego czasu gry. Mimo to, Stomil obok Rakowa i ŁKS-u pozostaje niepokonany w lidze w 2019 roku. Remis pozwolił też ekipie Piotra Zajączkowskiego przesunąć się o 2 pozycje w tabeli na 13.miejsce. Dla GKS-u był to 3 mecz bez zwycięstwa w lidze. Beniaminek ma jednak nadal 7 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Raków Częstochowa - Garbarnia Kraków 1:0

Minimalnym zwycięstwem zakończyło się spotkanie lidera Rakowa Częstochowa z Garbarnią Kraków. Tym samym podopieczni Marka Papszuna pewnie zmierzają w kierunku ekstraklasy. W sobotę dzięki wygranej przekroczyli 60 zdobytych punktów w sezonie i po 26. kolejce mają ich na koncie dokładnie 61. Garbarnia pozostaje na ostatnim miejscu z 8 punktami straty do bezpiecznego miejsca. W sobotę zawodnicy Młodych Lwów zaliczyli 16 porażkę w Fortuna 1 Lidze w obecnym sezonie.

GKS Tychy - Bytovia Bytów 1:0

W ostatnim sobotnim spotkaniu tyszanie zgarnęli 3 punkty w meczu z Bytovią. Oznacza to, że gracze Ryszarda Tarasiewicza awansowali na 7. pozycję w tabeli. Był to też 4 mecz z rzędu GKS-u w którym piłkarzom udało się zapunktować. W coraz trudniejszej sytuacji znajdują się Czarne Wilki. Bytovia nie wygrała w lidze od września i po 26. kolejce spadła na 15. pozycję. Przewaga ekipy z Bytowa nad zagrożonymi spadkiem Wigrami wynosi już tylko 2 punkty.