Chelsea z wysoką wygraną

Olivier Giroud

Dobre spotkanie rozegrała ekipa The Blues w ramach zaległej 27. kolejki Premier League. Chelsea pokonała w środowy wieczór gości z Brigton w stosunku trzy do zera i awansowała na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszą okazję na zdobycie gola w tym meczu miał Callum Hudson-Odoi już w jedenastej minucie spotkania. Wtedy to piłkarza gospodarzy dobrze odebrał piłkę w polu karnym Brighton, ale jego strzał został zablokowany przeze jednego z obrońców w ostatniej chwili. To była dobra szansa i jeszcze lepsza interwencja.

Gościom nie poszło jednak tak dobrze w 38. minucie meczu, kiedy to Olivier Giroud wpisał się na listę strzelców. Francuski napastnik przejął doskonałe dośrodkowanie, a następnie pokonał bramkarza z najbliższej możliwej odległości.

Ekipie z Londynu udało się podwyższyć wynik na 2:0 już w drugiej części gry. Wtedy to szczęściłem został Eden Hazard, który po raz kolejny w tym sezonie pokazał swoje wysokie umiejętności i po ograniu kilku obrońców gości zdobył gola strzałem tuż obok prawego słupka.

Na tym mecz się jednak nie skończył. Chelsea grała świetnie spotkanie i kilka chwil później zdobyła trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ruben Loftus-Cheek. Kolejnych goli jednak już nie zobaczyliśmy. To był naprawdę dobry mecz gospodarzy.

Chelsea F.C. – Brighton & Hove Albion F.C. 3:0 (1:0)

1:0 Giroud 38′
2:0 Hazard 60′
3:0 Loftus-Cheek 63′