Trzy punkty dla Żyrondystów

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Gracze Bordeaux wygrali z Marsylią 2:0. Tym samym goście nie zanotowali zwycięstwa w trzecim kolejnym spotkaniu.

Jak wyglądało spotkanie na terenie Żyrondystów? Piłkarze gospodarzy mogli objąć prowadzenie już w trzeciej minucie, lecz swojej sytuacji nie wykorzystał Kamano.

W 23. minucie bardzo dobrą sytuację miał natomiast Briand. Po raz kolejny na posterunku znalazł się jednak Mandanda, który popisał się skuteczną interwencją.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 27. minuty. Wtedy to z rzutu karnego nie pomylił się Kamano.

Kilka minut po przerwie do wyrównania mógł doprowadzić Radonjić, ale nie wykazał się wystarczającą precyzją.

Natomiast w 71. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Tym razem do siatki przyjezdnych trafił bowiem de Preville.

W 83. minucie sytuacja gospodarzy nieco się skomplikowała, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Pablo.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie (chociaż w doliczonym czasie gry dobrą sytuację miał ku temu Thauvin). Żyrondyści wygrali zatem 2:0.

Bordeaux – Marsylia 2:0 (1:0)

1:0 Kamano 27′ (k.)
2:0 de Preville 71′