Wpadka Lyonu

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Nie popisali się dziś piłkarze walczącego o wicemistrzostwo Francji Olympique’u Lyon – Les Gones przegrali bowiem przed własną publicznością z walczącym o utrzymaniem Dijon 1:3. Gospodarze już w pierwszej minucie objęli prowadzenie po golu Terriera, ale sześć minut później, po dwóch golach Saida, było już 1:2. Goście przypieczętowali zwycięstwo w 65. minucie, gdy do własnej bramki piłkę skierował Rafael.

Na trzy zmiany po pucharowej porażce z Rennes zdecydował się trener Genesio – miejsca Marcala, Ndombele i Traore zajęli Rafael, Terrier i Cornet. Dwóch korekt w składzie po przegranej z Niceą dokonał za to trener Kombouare – Sammaritano i Kwon zostali zastapieni przez Balmonta i Jeannota.

Piorunujący był początek starcia na Parc OL, albowiem w przeciągu pierwszych siedmiu minut, padły aż trzy gole. Gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie – pop przejęciu piłki w polu karnym przyjezdnych, Cornet dograł z prawej strony szesnastki do Terriera, który z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

Odpowiedź piłkarzy Dijon była jednak bardzo konkretna – w trzeciej minucie, po wymianie piłki z Tavaresem, Said pokonał Lopesa strzałem z pięciu metrów, a cztery minuty później było już 1:2. Tym razem piłkę przed szesnastkę wystawił Jeannot, a szybki dublet skompletował Said.

W pierwszej połowie Les Gones mieli jeszcze dwie sytuacje na wyrównanie stanu gry – najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Marcelo nie trafił głową w światło bramki, a w 33. minucie, strzał Corneta z niewielkiej odległości wybronił Runarsson.

Sporo działo się w pierwszych minutach drugiej odsłony meczu – najpierw Lopes sparował uderzenie Jordana Marie, a w kolejnych minutach szczęścia po drugiej stronie boiska próbowali Cornet i Dembele. Pierwszy z nich nie trafił w światło bramki, a uderzenie drugiego, odbite od jednego z piłkarzy gości, futbolówka przefrunęła nad poprzeczką.

W 67. minucie, futbolówka po raz trzeci znalazła się jednak w siatce gospodarzy – piłkę wzdłuż linii piątego metra próbował zagrać Said, ale po niefortunnej interwencji Rafaela, Dijon prowadziło już 3:1. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.